DEVA Partisi Başkanı Babacan: Keşke Diyerek Ülke Yönetilmez!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Balıkesir Kongresi'nde konuştu.

Gündem 03.11.2020 - 22:28 04.05.2021 - 04:24 İlan35
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Balıkesir Kongresi'nde konuştu. İzmir'de yaşanan deprem hakkında önemli açıklamalarda bulunan Babacan, "bu ülkeyi 'keşke' diyerek yönetemezsiniz. Devlet kuralları uygulayamıyorsa, vatandaşlarını depreme karşı güvenli konutta yaşatamıyorsa 'keşke' deme lüksüne asla sahip değildir" açıklamasında bulundu.

İzmir depreminin oluşturduğu can kayıpları ve enkazın sebebinin "hukuk devletinin işlememesi ve olmaması" gerektiğine bağlayan Babacan, "inşaat söz konusu olunca rant gözlükleri hemen takılıyor. Bu isterse merkezi yönetim olsun, isterse belediyeler olsun, isterse diğer yetkililer olsun. Rant gözlükleri takılıyor" dedi.

Türkiye'yi sarsan 7.0 şiddetindeki İzmir depreminin etkileri henüz devam ederken enkaz altında kalan vatandaşlar olduğu tahmin ediliyor.

MHP'ye yönelik açıklamalarda bulunan Babacan, "hükümetin ortağı olanlar iyi bir şey olduğunda 'ortak', kötü bir şey olduğunda 'keşke' deyip kenara ayrılıyor. Biz sizin bunlardan kaçmanıza da izin vermeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@