DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin coronavirüs rakamları konusunda "doğruları söylemediğini" ve günlük 2-3 bin civarında hasta açıkladıklarını, ancak gerçek vaka sayısının tahminen en az 30-40 bin olduğunu açıkladı. Vaka sayılarının açıkla

İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi! İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi!
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin coronavirüs rakamları konusunda "doğruları söylemediğini" ve günlük 2-3 bin civarında hasta açıkladıklarını, ancak gerçek vaka sayısının tahminen en az 30-40 bin olduğunu açıkladı. Vaka sayılarının açıklanmaması konusunda hükümete tepki gösteren Babacan, "Türkiye vaka sayısında dünyada ilk 5 arasında, vaka sayılarına bakıldığında bu böyle." dedi.

Türkiye'nin pandemiyi en kötü yöneten ülkeler arasında yer almaya doğru hızla ilerlediğine dikkat çeken Babacan, depremlerde de en fazla ölümlerin dünya genelinde Türkiye'de olduğuna değinerek kentsel dönüşüme dikkat çekti. Babacan, Türkiye'deki vaka sayısının açıklanması gerektiğini belirterek "hastanelerde yer kalmadı" diyerek hükümetin salgını başarısız ve kötü bir şekilde yönettiğini belirtti.