DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Varlık Fonu'nun "kapatılması" çağrısında bulundu. Varlık Fonu hakkında "şeffaf olmayan, ne olduğu bilinmeyen bu kara delikler vatandaşımızı sadece fakir hale getirir" diyen Babacan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Varlık Fonu'nun "kapatılması" çağrısında bulundu. Varlık Fonu hakkında "şeffaf olmayan, ne olduğu bilinmeyen bu kara delikler vatandaşımızı sadece fakir hale getirir" diyen Babacan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'nden vazgeçilmesi çağrısında bulunan Babacan, “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi” koydular. Ancak bu sistemde olması beklenen bir cumhurbaşkanlığı makamı ve cumhurbaşkanı yok. Şu an o koltuktaki kişi, parti genel başkanlığı, belediye başkanlığı, hatta genel müdürlük, daire başkanlığı gibi konularla uğraşıyor" dedi.

Babacan, 'işsizliğin rekor düzeyde' olduğuna değinerek, asgari ücretle çalışanların oranının %42 olduğunu ve asgari ücretin altında çalışan sayısının çok fazla olduğunu belirtti. Hükümet kanadından Babacan'ın açıklamalarına yanıt gelmedi.