Çocuk sayısına göre daha fazla elektrik faturası destek parası alabilirsiniz. Bakanlık bu konuda ne kadar yardım sağlayacağını bizzat açıkladı.

Ekim ayında fatura destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ailelere bu konuda belirli miktarlarda ödeme yapılmaktadır. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yüksek enerji faturaları nedeniyle zorlanan düşük gelirli vatandaşlara nefes aldıracak bir adım attı. Bakanlık, yüksek elektrik, su ve doğalgaz faturalarıyla başa çıkmakta güçlük çekenlere özel bir fatura yardım programını hayata geçirdi.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Bu yeni yardım paketinde, devlet, vatandaşların faturalarının yarısını karşılamayı taahhüt ediyor. Peki, bu destekten nasıl yararlanabilirsiniz?

e-Devlet Fatura Yardımı Başvurusu

E-devlet platformu üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ancak, başvuru sırasında tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olması kritik öneme sahip. Doğru bilgi girilmezse yardım talebi reddedilebilir. Onaylanan başvurular için yardımlar, PTT şubeleri aracılığıyla aylık olarak dağıtılacak.

Yardım Tutarları Ne Kadar?

Elektrik faturaları için yardım tutarları aile birey sayısına göre değişiklik gösteriyor:

  • 1-2 kişilik aileler için aylık: 130,09 TL
  • 3 kişilik aileler için aylık: 173,46 TL
  • 4 kişilik aileler için aylık: 216,82 TL
  • 5 ve üzeri kişilik aileler için aylık: 260,19 TL

Kimler Bu Yardımdan Faydalanabilir? Düzenli sosyal yardımlar ve belirli emekli maaşları alan bireyler bu destekten yararlanabilir. Örnek olarak; Eşi Vefat Etmiş Kadınlar için Nakit Yardım, Muhtaç Asker Aileleri Yardım, Öksüz ve Yetim Yardımı, Engelli ve Yaşlı Aylığı alanlar bu destekten faydalanabilirler.