Devlet 30.000 TL geri ödemesiz yardım verecek! Bankamatik kartına yatıyor, ATM ve PTT başvuruları kabul ediliyor!

Devlet 30.000 TL geri ödemesiz yardım verecek! Bankamatik kartına yatıyor, ATM ve PTT başvuruları kabul ediliyor! Başvuru şartları haberimizde...

Ekonomi 04.08.2021 - 09:41 04.08.2021 - 09:41 Volkan Arık

Devlet 30.000 TL geri ödemesiz yardım verecek! Bankamatik kartına yatıyor, ATM ve PTT başvuruları kabul ediliyor! Koronavirüs salgını ile birlikte gelen ekonomik krizi atlatmak isteyen vatandaşlar için güzel haber yine devletten geldi. Vatandaşların ekonomik anlamda rahatlaması için peş peşe destek açıklamaları yapan yetkililer yeni bir yardımın daha duyurusunu paylaştı. Vatandaşlara devlet destekli 30.000 TL ödeme yapılacak. Üstelik başvuru şartları oldukça basit ve başvurular ATM ya da PTT üzerinden yapılabiliyor.

Tüm dünyada etkili olmaya devam eden koronavirüs salgını dolayısı ile ülkemizde de birçok vatandaş ekonomik açıdan zor günler geçiriyor. Bankaların Kara listesine giren Bu nedenle borçlarını ödemek için kredi bile çekemeyen vatandaşlar devlet tarafından sağlanan birçok desteği merak ediyor ve arama motorunda araştırıyor. Ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlar için devletin sağladığı yeni bir destek duyurusu daha geldi. 30 bin TL geri ödemesiz devlet destekli yeni kampanya duyuruldu. Peki ödemeyi almak için ne yapmak gerekiyor? Devletin verdiği 30 bin TL destek ödemesinin başvuruları nereye yapılır? kimler devletten yardım alabilir?

devlet-30000-tl-geri-odemesiz-yardim-verecek-bankamatik-kartina-yatiyor-atm-ve-ptt-basvurulari-2

EVİNİ ONARMAK İSTEYENE 30 BİN TL DESTEK

Koronavirüs salgını da ekonomik anlamda zor günler geçiren aynı zamanda da evinde tadilat yapmak zorunda olan vatandaşlar için devlet desteği sağlanıyor. Ev onarımı yapmak isteyen vatandaşlara devlet 30.000 TL ödeme yaparken prefabrik ve betonarme evler için bu tutar veriliyor. Ancak devletten bu ödemeleri alabilmek için bazı şartlarını da yerine getirmeniz gerekiyor.

devlet-30000-tl-geri-odemesiz-yardim-verecek-bankamatik-kartina-yatiyor-atm-ve-ptt-basvurulari-3

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devlet desteği almak isteyen vatandaşlar 30.000 TL başvuru şartları neler sorusunun yanıtını da öğrenmeye çalışıyor. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olanlar bu para için başvuru yapabiliyor. Bunun yanında hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Aynı zamanda onarımı yapılacak olan evin tapusunu size ait olması gerekirken yaşlılık tek ebeveynli aile engellilik dul olma gibi özel şartlardan birine sahipseniz herhangi bir şart aranmıyor.

devlet-30000-tl-geri-odemesiz-yardim-verecek-bankamatik-kartina-yatiyor-atm-ve-ptt-basvurulari-4

BAŞVURULAR NEREYE YAPILIR?

30 bin TL ev onarım desteğinden faydalanmak isteyen vatandaşların eski ve bakımsız evleri onarması şartı ile verilen bu ödeme ekonomik anlamda muhtaç olan vatandaşlara sağlanıyor. Oturduğunuz evi onarmak ve para ödemeden tadilat yaptırmak istiyorsanız devlet tarafından sağlanan 30.000 TL'lik destek ödemesini hemen alabilirsiniz. Prefabrik ev yardımı ve betonarme ev yardımı için kaymakamlıklar aracılığı ile ya da sosyal dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Ödemeler doğrudan PTT üzerinden yapılıyor ve herhangi bir banka hesabı açmanız gerekmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@