Devlet nakit sorunu yaşayan vatandaşlara yönelik adım atamaya hazırlanıyor. Bu kapsamda geri ödemesiz bir şekilde 40 bin TL ödeme yapılacağı aktarılıyor. İşte detaylar!

PTT’den acil nakit paraya sıkışan vatandaşlar için bankalardan bankamatik kartı bulunan vatandaşlara, kartı düzenli kullanmak suretiyle geri ödemesiz 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verecek. PTT bankamatik kartını kullanarak alışveriş yapan acil ihtiyacı olan vatandaşlara 40 bin TL’ye varan ihtiyaç kredisi verilecek. İlk olarak PTT ve Aktif Bank tarafından oluşturulan hizmet sonrasında ING Bank, Denizbank ve Burgan Bank tarafından oluşturuldu. Özellikle PTT, kendi şubeleri üzerinden emekli maaşlarını çeken vatandaşlara kredi notları düşük olsa dahi kredi vermeyi kabul ediyor. İhtiyaç kredisine başvurmak için iki şart bulunuyor. Bunlardan biri 18 yaşının üstünde olmak, biri de Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak. Eğer bu şartları karşılıyorsanız ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

Para Nereye Yatacak?

36 ay vade ve 3 ay erteleme seçeneği ile bu ihtiyaç kredisini geri yatırabilme avantajına sahip oluyorsanız. İlk taksit PTT üzerinden 3 ay sonra yatırılacak. Eğer kredi başvurusunu SMS ile yapacaksanız KREDİ yazıp boşluk bırakıp KİMLİK NUMARANIZI yazdıktan sonra mesajınızı 3050’ ye göndermeniz gerekmektedir. Kısa süre sonra da PTT tarafından bilgilendirme mesajı alacaksınız. Eğer SMS başvurusu değil de online üzerinden kredi başvurusu yapmak isterseniz de PTT ya da Aktif Bank’ın resmi internet sitesi veya uygulaması üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın! Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın!

Üçüncü bir seçenek olarak da Kimlik kartınız ile en yakın PTT şubesine giderek başvuru kaydı oluşturabilirsiniz. Ekonomik kriz, maddi imkanlar göz önüne alındığında hepimizin desteğe ihtiyacı olabilir. Bu yüzden kredi başvurusuna ihtiyaç duyabilirsiniz. Aynı zamanda bu başvuruyu yaparken anında ödemek yerine erteleme avantajıyla da bu krediye sahip olma imkânınız oluyor. Bu yüzden PTT ve Aktif Bank size bu imkânı sunacaktır. Eğer ihtiyacınız varsa ya da detaylı bilgi almak isterseniz internet sitelerine bakabilir ya da şubelere giderek ihtiyacınız olan bilgiyi alabilirsiniz.