Devlet ailedeki kişi sayısına göre her ay ödeme yapıyor! Hane başına en az 200 TL veriliyor, kişi sayısına göre artıyor

Devlet ailedeki kişi sayısına göre her ay ödeme yapıyor! Hane başına en az 200 TL veriliyor, kişi sayısına göre değişiyor! PTT’den hemen çekebilirsiniz.

Ekonomi 22.07.2021 - 10:23 22.07.2021 - 10:24 Volkan Arık

Pandemi koşullarında ekonomik anlamda zorluk çeken vatandaşlara devlet desteği devam ediyor.  Özellikle ödemelerini yapmakta zorlanan vatandaşlar hemen başvuru yaparak bu desteklerden anında yararlanmaya başlayabilir. Aile Bakanlığı son dakika açıklaması yaparak yeni bir yardım kalemini daha duyurdu. Hem dar gelirli aileler hem de kronik hastalar bu yardımdan yararlanabilecek. Ödemeler PTT aracılığı ile yapılacak ve hane başına en az 200 TL nakit desteği verilecek.

devlet-ailedeki-kisi-sayisina-gore-her-ay-odeme-yapiyor-hane-basina-en-az-200-tl-veriliyor-ki-4

Devlet ailedeki kişi sayısına göre her ay ödeme yapıyor!  Hane başına en az 200 TL veriliyor, kişi sayısına göre değişiyor! Koronavirüsle mücadele sürecinde kısıtlama ve kapanmalar sırasında vatandaşlar ekonomik anlamda zorluk çekmeye başladı. Devlet, bu süreçte verdiği nakit ödemelerle vatandaşların cebini rahatlatmaya çalışırken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni bir yardım kalemini daha duyurdu. Buna göre devlet tarafından hanedeki kişi sayısına göre en az 200 TL olmak üzere yardım ödemesi yapılacak. Hanede kişi sayısı arttıkça ödeme de artacak. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan destek kalemleri haberimizde…

devlet-ailedeki-kisi-sayisina-gore-her-ay-odeme-yapiyor-hane-basina-en-az-200-tl-veriliyor-1

ELEKTRİK FATURASINI DEVLET ÖDÜYOR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sadece pandemi sürecinde verilen destek ödemelerinden biri elektrik tüketim desteği oldu. 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamında dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere ailedeki kişi sayısına göre elektrik tüketim desteği veriliyor. 1-2 kişilik aileler aylık 75 kWh, 3 kişilik aileler aylık 100 kWh, 4 kişilik aileler 125 kWh, 5 kişilik ve üzeri aileler ise aylık 150 kWh karşılığında nakdi ödeme alabiliyor. Ailelerin başvuru yapmaları durumunda ödemeler PTT tarafından direkt olarak yapılıyor. Destek ödemesi almak isteyen aileler il ya da ilçe yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek bilgi alabilir.

devlet-ailedeki-kisi-sayisina-gore-her-ay-odeme-yapiyor-hane-basina-en-az-200-tl-veriliyor-ki-2

KRONİK HASTALARA ELEKTRİK YARDIMI

Pandemi sürecinde daha çok kısıtlamaya tabi olan kronik hastalara da devlet tarafından elektrik yardımı ödemesi yapılıyor. İhtiyaç sahibi olan kronik hastalar her ay Aile Bakanlığı tarafından sağlanan elektrik desteğinden faydalanabiliyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından bu yardımdan kimlerin yararlanabileceği belirlenirken, başvurular da yine bu vakıflara yapılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına doğrudan başvuru yapan kronik hastalar her ay 200 TL’ye kadar elektrik faturası desteği alabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@