Devlet aylık 2840 lira geri ödemesiz para yatırıyor! Duyan duymayana haber versin! Yılda 35 bin lira şansı kaçırılmaz!

Devlet aylık 2840 lira geri ödemesiz para yatırıyor! Duyan duymayana haber versin! Yılda 35 bin lira şansı kaçırılmaz! Devlet tarafından sağlanan destek ödemelerinin detayları haberimizde...

Ekonomi 18.09.2021 - 18:00 18.09.2021 - 18:00 Volkan Arık

Devlet aylık 2840 lira geri ödemesiz para yatırıyor! Duyan duymayana haber versin! Yılda 35 bin lira şansı kaçırılmaz! Milyonlarca çalışan devlet tarafından sağlanan destek ödemelerinden haberdar olmadığı için ödemeleri kaçırıyor ya da alma şansını geri çeviriyor. Ancak devlet her ay bir çok farklı kalem altında binlerce lirayı hesaplara yatırıyor. Özellikle yardıma muhtaç olan bir gün bakıma muhtaç olan, engelli olan ve yaşlı olan kişilere devlet desteği olarak binlerce lira ödeniyor. Bunun yanında çalışan ve çalışmayanların da faydalandığı birtakım sosyal hakları bulunuyor. Devlet desteklerinden faydalanmak isteyenler için tek tek her ay yapılan yardım kalemlerini haberimizin devamında sizler için listeledik.

Devlet tarafından çalışan çalışmayan binlerce kişiye her ay destek ödemeleri veriliyor. Evde bakıma muhtaç olanlar, yaşlı olanlar ve engelli olanlar devletin aylık olarak düzenle sağladığı sosyal yardım ödemelerinden faydalanırken aynı zamanda çocuklu çalışan annelere de birtakım destek ödemeleri var. Anneler çalıştıkları sırada çocuklarına bakmak için bakıcı tuttuklarını da maddi anlamda daha da zorluk çekebiliyor. Böyle bir ek masrafın ortaya çıkmaması için devlet her ay 2840 lira Bakıcı parası ödemesi yapıyor. Devletin annelere sağladığı Bakıcı parası ödemesi yıllık 35 bin lirayı buluyor. Peki Devletten bakıcı parası nasıl alınır? Bakıcı parası için nereye başvuru yapılır?

devlet-aylik-2840-lira-geri-odemesiz-para-yatiriyor-duyan-duymayana-haber-versin-yilda-35-bin-3

KİMLER BAKICI PARASI ALABİLİR?

Bahanelerin çalışma hayatından koparılması için devlet tarafından Bakıcı parası ödemesi yapılıyor. Pek çok çalışan kadın bu ödemelerden faydalanarak iş hayatına kopmadan devam edebiliyor. Bakıcı parası ödemesinden faydalanmak isteyenlerin SGK'ya başvuru yapması gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru yapan çalışan anneler her ay düzenli olarak eğitimli bakıcı desteği adı altında ödeme alabiliyor.

devlet-aylik-2840-lira-geri-odemesiz-para-yatiriyor-duyan-duymayana-haber-versin-yilda-35-bin-2

2021 BAKICI PARASI NE KADAR?

Devlet tarafından ödenen bakıcı parasına 2021 yılında zam geldi. Bakıcı parası geçtiğimiz yıl €300 yani 2600 lira olarak ödeniyordu. 1 Ocak tarihinden itibaren ise 325 Euro olarak ödeme yapılmaya başlandı. Bu da yaklaşık olarak 2840 TL yapıyor. Özel gereksinimi olan çocuğu bulunan annelere ise Bakıcı parası olarak 350 Euro veriliyor. Annelere yıllık verilen toplam bakıcı parası ise 35 bin lira civarında oluyor.

devlet-aylik-2840-lira-geri-odemesiz-para-yatiriyor-duyan-duymayana-haber-versin-yilda-35-bin-1

BAKICI PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakıcı parası başvuruları ve çalışan anneler tarafından e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Ancak başvuru tarihi itibariyle başvuru yapacak kişilerin 0-2 yaş aralığında çocuk sahibi olmaları gerekiyor. 2 yaş üzerindeki çocuklar için Bakıcı parası ödemesi yapılmıyor. Şu anda ödemeler sadece İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde yapılıyor. Bakıcı parası alacak olan annelerin çocuklarıyla aynı evde ikamet ediyor olmaları da gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@