Devlet Bahçeli: 'Gergerlioğlu, Yeter Yatağıyla Meclis Önüne Koyulmalı'

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, siyasetin ana gündeme maddelerinden biri oldu. HDP’ye kapatma davasının tartışıldığı bugünlerde, Gergerlioğlu TBMM’de kalmayı sürdürüyor ve karara direniyor.

Güncel 20.03.2021 - 16:57 04.05.2021 - 04:20 İlan35

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, siyasetin ana gündeme maddelerinden biri oldu. HDP’ye kapatma davasının tartışıldığı bugünlerde, Gergerlioğlu TBMM’de kalmayı sürdürüyor ve karara direniyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, mecliste adalet nöbeti tutan Gergerlioğlu ile ilgili konuştu.‘Yer yatağı ile Meclis kapısının önüne koyulmalı’TBMM’den bir süredir çıkmayan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürüldüğüne vurgu yapan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:Geçen hafta HDP Milletvekili Ö.Faruk Gergeroğlu’nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk harfiyen uygulanmıştır. Fakat bu şahıs ilk günden itibaren direnişe geçmiş, TBMM terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir.


TBMM’nin Muhterem Başkanı’nı bu vesileyle göreve davet ediyorum: Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır. Taviz, teslimiyeti getirir. Teslimiyet ise boyun eğmedir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur.


Şayet TBMM Başkanı’nın yetkisi bu konuda sınırlıysa, süratle hazırlanacak bir maddelik kanun teklifinin Genel Kurul’da kabulüyle birlikte Gergeroğlu’nun yer yatağı ile beraber Meclis’in kapısının önüne koyulması mümkündür ve konu acildir.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@