Devlet Bankalarından Müjde Geldi! 100 Bin Lira Kredi Hemen Cebinizde

Vatandaşlar yaz aylarının gelişiyle birlikte kredileri de merak eder oldu. Birçok vatandaşımız ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekiyor. Kamu bankalarından güzel haberler geldi.

Ekonomi 03.07.2021 - 11:10 03.07.2021 - 11:10 Berkay Keskin

Finansman desteği için alınan kredilerde ise genellikle kamu bankaları tercih ediyorlar. Vatandaşlarımız içinse güzel haberlerimiz var. 3 kamu bankası da vatandaşlara 100 bin Türk lirasına kadar kredi verecek. Krediyi almak ise oldukça kolay! Tek yapmanız gereken başvuru adımlarını takip etmek. Krediniz kısa sürece için hesabınızda olacak! detaylar haberimizde…

Banka kredilerini alırken vatandaşlarımızın yaşadıkları en büyük zorluklardan biri de faiz oranları. Kredi faiz oranları yüksek olunca hem aylık ödemeler hem de vade sonu vatandaşımızın ödemesi artıyor. Fakat kamu bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat bank birçok diğer özel bankaya göre daha düşük oranlarda ihtiyaç kredisi sunuyor. Her ne kadar geçen seneki gibi çok düşük faiz oranları olmasa bile devlet bankalarının sunduğu krediler piyasa ortalamasının altında. Bu nedenle vatandaşlarımız tarafından da oldukça tercih ediliyorlar. İşte kamu bankalarının vatandaşlarımıza sunduğu bütçe dostu krediler ve detayları… 

HALKBANKTAN MAAŞ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL KREDİ

Halkbank hem çalışan hem de emekli müşterilerine özel krediler sunuyor. Banka maaşını kendisinden lan müşterileri için 100 bin Türk lirasına kadar olan aylık %1,61 faiz oranıyla alabilirsiniz. Dileyen vatandaşlarımız kredi tahsis ücretini ödemeye de bilir. Bu seferde aylık faiz oranları %1,66 oranına yükseliyor.

Vatandaşlar almış oldukları krediyi oldukça esnek şekilde de geri ödeyebilir. Kredi ödemelerini vatandaşlar dilerlerse;

-    Aylık eşit taksitli
-    Artan taksitli
-    Azalan taksitli
-    3 ayda bir taksitli
-    Serbest ödemeli şekilde yapabilirler. Böylece vatandaşlarımız gelir durumuna göre ödeme planı oluşturmuş oluyor. Kredilerini hiç zorlanmadan geri ödüyorlar. 

Kredi başvurularını vatandaşlarımız ister banka şubelerinden isterse de bankaya gitmeden yapabilirler. Halkbank internet şubesinden ve Halkbank mobil uygulamasından da vatandaşlarımızın 7/24 krediye başvuru hakları bulunmakta. 

VAKIFBANKTAN ANINDA KREDİ İMKANI

Piyasa koşullarına göre uygun faiz oranları sunan bir diğer banka da Vakıfbank. Kamu bankası vatandaşlarımıza 36 ay vade oranı, cazip fırsatlar, esnek ödeme imkânı ve düşük faiz oranları sunuyor. Bankadan maaş alan özel sektör, kamu çalışanı ya da emekliyseniz de size özel aylık %1,51 faiz oranından yararlanma imkânınız var. Üstelik bankaya internetten ya da mobil bankacılıktan da anından başvuru yapabilirsiniz. 100 bin Türk lirasına kadar finansman desteğinizi başvurudan kısa süre sonra hesabınızda görmeniz mümkün. Bankanın sunduğu esnek ödeme imkanları ise şu şekilde;

-    Aylık eşit taksitli plan
-    Artan taksitli plan 
-    Azalan taksitli plan
-    3 ay ödemesiz plan 
-    3 ayda bir eşit taksitli plan
-    Son taksit balon ödemeli plan
-    Değişken taksitli plan

Vatandaşlarımız diledikleri ödeme planını seçerek kredilerini kullanabilirler. 36 ay vade seçeneğinde 100 bin Türk lirası aldıklarında vatandaşlarımızın aylık ödemeleri 3 bin 805 lira toplam geri ödemeleri 137 bin Türk lirası. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@