Yeni bir iş fikri olan ve girişimcilik yapmak isteyenler için KOSGEB'den dev destek az önce açıklandı. Kendi işinin patronu olmak isteyenlere devlet yardımı yapılacak. Böylece yeni iş kurarken sermaye bulmamız gerekmeyecek doğrudan devlet desteği ile herhangi bir ekstra sermaye olmadan yeni işinizin patronu olacaksınız. KOSGEB destekleri farklı birçok iş kolunda veriliyor. Başvurular ise internet üzerinden ya da bireysel olarak şubelere giderek yapılabiliyor. KOSGEB destekleri ve başvuru şartları haberimizin devamında…

Yeni bir iş kurmayı ve kendi işinin patronu olmayı hayal edenler için devlet yardımı devam ediyor. Bu KOSGEB aracılığı ile sağlanan destek ödemeleri sayesinde herhangi bir sermaye gerek olmadan yeni bir iş kurmak mümkün hale geliyor. KOSGEB destekleri birçok farklı iş kolu için veriliyor. Ancak Öncelikle KOSGEB girişimcilik kurslarına katılmak ardından da sertifika almak gerekiyor. KOSGEB hibe desteği ile ilgili merak edilenler haberimizin devamında…

devlet-bu-kisilere-65000-tl-hibe-verecek-kosgeb-az-once-duyurdu-hemen-basvurular-acildi-3

KOSGEB HİBE DESTEĞİ HANGİ İŞ KOLLARINA VERİLİYOR?

KOSGEB hibe desteği almak için öncelikle bir fikrinizin olması gerekiyor. Yeni bir iş kurmaya karar verdiğinizde hangi sektöre adım atacağınız önceden seçmeniz ve bu durumu projelendirilerek KOSGEB başvurusu yapmamız gerekiyor. KOSGEB destekleri belirli iş kollarına göre veriliyor bu desteklerde KOSGEB'in resmi internet sitesi üzerinden NACE kodu girilerek öğrenilebiliyor. Eğer sizin aklınızda olan iş kolunu KOSGEB desteklemiyorsa Burada bulunan kodlara göre hangi iş kollarına hibe desteği verildiğine bakarak farklı bir iş kurma şansı da elde edebilirsiniz.

devlet-bu-kisilere-65000-tl-hibe-verecek-kosgeb-az-once-duyurdu-hemen-basvurular-acildi-2

KADIN GİRİŞİMCİLERE EK DESTEK

KOSGEB Özellikle kadın girişimciler için apayrı bir destek sağlıyor. Kadın girişimciler ve 30 yaşın altındaki gençler dükkan açmaları durumunda KOSGEB'den 10 bin TL hibe desteği alabiliyor. Bunun yanında kadın girişimciler 65.000tl de ek hibe desteği alma şansını elde ediyor. KOSGEB ileri girişimcilik programına katılanlar yani Yüksek Teknoloji ile bir işletme açmaya karar verenler ise 270 bin TL tutarında makine yazılım alımı için destek alabiliyor. Üstelik bu 270 bin TL'lik tutar tamamen hibe ediliyor. KOSGEB'in birçok farklı girişimcilik programı bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda 50.000 TL olan geleneksel Girişimcilik desteği programında şu anda hibe desteği 65 bin TL'ye yükseldi.

devlet-bu-kisilere-65000-tl-hibe-verecek-kosgeb-az-once-duyurdu-hemen-basvurular-acildi-1

KOSGEB HİBE DESTEĞİ NASIL ALINIR?

KOSGEB tarafından desteklenen bir iş kolunda iş kurmak istiyorsanız Öncelikle KOSGEB'in düzenlemiş olduğu ve uzaktan eğitim yolu ile verilen girişimcilik ya da ileri girişimcilik kurslarına katılmak gerekiyor. Girişimcilik kurslarına katılmak için başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet girişi yaptıktan sonra KOSGEB'e kaydolabilir ardından da hizmetler bölümünde bulunan girişimcilik kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz. Yeni girişimciler için açılan bu programlar aynı zamanda hibe desteği almak için zorunlu tutuluyor. Programa katılarak hem hibe desteği alma imkanı buluyorsunuz hem de girişimcilik hakkında eğitim alıyorsunuz.