Devlet destekli 86.000 TL hibe az önce duyuruldu! Eylül ayında ev alacaklara özel sunuluyor faizsiz krediye ek veriliyor

Devlet destekli 86.000 TL hibe az önce duyuruldu! Eylül ayında ev alacaklara özel sunuluyor, faizsiz krediye ek veriliyor! Ev almayı düşünen vatandaşlara müjde gibi haber az önce geldi.

Ekonomi 06.09.2021 - 20:03 06.09.2021 - 20:04 Volkan Arık

Devlet destekli 86.000 TL hibe az önce duyuruldu! Eylül ayında ev alacaklara özel sunuluyor, faizsiz krediye ek veriliyor! Ev alma hayali kuran milyonlarca kişiye az önce devlet destekli kredi müjdesi geldi. Ayrıca faizsiz kredi imkanından faydalanacak olan vatandaşlara 86 bin TL hibe veriliyor. Ev kredisi kullanmamış vatandaşlar bu kampanyadan anında faydalanırken geri ödeme koşulları da oldukça kolay. Aylık 500 lira ile 2 bin 500 TL arasında bütçenize göre değişen taksitlerle ev sahibi olabilir çekeceğiniz faizsiz kredi üzerine ek olarak devlet destekli 86 bin TL hibe fırsatından yararlanabilirsiniz. Devlet destekli ev kredisi başvurusu ve detaylar haberimizde…

Devlet destekli faizsiz kredi kampanyaları özellikle koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde ekonomik zorluk çeken vatandaşlar için çok önem taşıyor. Özellikle bu süreçte başını sokacak bir ev almak isteyen vatandaşlara Müjdeli Haber Biraz önce verildi. Devlet destekli ev kredisi kampanyası ile birlikte binlerce lira kredi çekmenin yanında 86 bin TL hibe fırsatından yararlanmak da mümkün nokta aylık sadece 250 ila 2 bin 500 TL arasında değişen taksit ödemeleri ile ev sahibi olabilirsiniz. Peki devlet destekli ev kredisi başvurusu nasıl yapılır? Devlet destekli hibe nasıl alınır?

devlet-destekli-86000-tl-hibe-az-once-duyuruldu-eylul-ayinda-ev-alacaklara-ozel-sunuluyor-faizsi-1

İLK DEFA EV ALACAKLARA VERİLİYOR

Ev almak isteyen vatandaşlar için devlet destekli ev kredisi faizsiz olarak veriliyor. Ev fiyatlarının giderek yükselmesi nedeniyle özellikle Dar gelirli vatandaşlar hem kredi çekmek de hem de ev almakta güçlük çekiyor. Bunun üzerine artan kira fiyatları da eklenince vatandaşlar başlarını sokacak bir ev almak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Ev almayı düşünen ve daha önce hiç ev kredisi kullanmamış olan vatandaşlara müjdeli haber devletten geldi. Devlet destekli ev kredisi sayesinde faizsiz kredi kullanmak ve ev almak mümkün olurken aynı zamanda 86 bine kadar hibe desteğinden yararlanmak da mümkün hale getirildi.

devlet-destekli-86000-tl-hibe-az-once-duyuruldu-eylul-ayinda-ev-alacaklara-ozel-sunuluyor-faizsi-2

DEVLET DESTEKLİ FAİZSİZ KREDİ TUTARI NE KADAR?

Eğer ilk defa ev kredisi kullanacaksanız devlet destekli faizsiz kredi imkânlarını değerlendirebilirsiniz. Ancak bunların da birtakım şartları bulunuyor. Öncelikle ev almayı düşünen vatandaşların konut hesabı açması ve buraya birikim yapmaları şartı aranıyor. Aylık 250 ila 2 bin 500 TL arasında konut hesabında birikim yapmak isteyen vatandaşlara devlet desteği veriliyor. 3 aylık ödemenin sonunda devlet desteği hesabınıza yatıyor. Yani 3 ayın sonunda konut birikim hesabınızda 750 lira 7500 TL arasında para biriktirmiş olmanız halinde devlet desteği alabiliyorsunuz.

devlet-destekli-86000-tl-hibe-az-once-duyuruldu-eylul-ayinda-ev-alacaklara-ozel-sunuluyor-faizsi-3

DEVLET DESTEKLİ EV ALMA KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Ev alma kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için istenen başvuru şartları şu şekilde;

18 yaşını doldurmuş olmak,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Hesabı açacak bireyin kendi üstüne konut bulunmuyor olması (bu konut parçalı tapu şeklindeyse mesele olmamaktadır),

Konutu almadan önceki en az 3 sene süresince hesapta birikim yapmış olmak,

Konut alındıktan ileri 6 ay amacıyla istenilen evraklarla eş güdümlü konut hesabının varolduğu bankaya hibe amacıyla müracaat yapmak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@