Devlet Elektrik Faturalarının Tamamını Ödüyor! 2021 Elektrik Fatura Desteğine Başvurular Devam Ediyor

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi durumdaki ailelere Devlet destekleri pek çok kalemde sunuluyor. Bu yardımlar arasında elektrik fatura desteği de bulunuyor.

Ekonomi 23.10.2021 - 09:58 23.10.2021 - 09:58 Berkay Keskin

2021 yılında ihtiyaç sahibi ve maddi olanakları kısıtlı olan ailelere elektrik fatura desteği de sunulmaya devam ediliyor. Elektrik faturalarını ödemekte zorlanan ailelere Devletten elektrik fatura desteği! E-devlet Elektrik fatura destek başvurusu nasıl yapılır? PTT Elektrik fatura desteği nasıl başvurulur? Tüm bu soruların yanıtları ve elektrik faturası desteğine yönelik tüm detaylar haberimizde sizlerle...

Devam eden Koronavirüs pandemisi, döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar ile gelen maliyet artışları ve vatandaşın sırtına binen zam yükü Devleti harekete geçirdi. Bu süreçte milyonlarca aileye pandemi desteği başta olmak üzere sosyal yardımlar hızla ulaştırılıyor. Devletten ihtiyaç sahibi ve dar gelirli - mali olanaksızlıklar yaşayan ailelere yönelik destekler arasında elektrik fatura desteği de bulunuyor. Şimdi ihtiyaç sahibi durumda olup elektrik faturalarını ödemekte zorluk çeken vatandaşlar elektrik fatura desteğine başvuru yapmanın yöntemini araştırıyorlar. E-Devlet üzerinden elektrik fatura desteğine nasıl başvuru yapılır? PTT Elektrik fatura desteğine nasıl başvurulur? Elektrik fatura yardımı ne kadar ödenir? Her ay düzenli olarak ödenir mi? Gibi soruların yanıtları merak ediliyor.

2021 Yılında Devletten Elektrik Fatura Desteği

Her ay düzenli olarak verilen devlet yardımları arasında yer alan elektrik fatura desteği, belirli şartları taşıyan ailelerin hanelerine gelen elektrik faturalarını ödemeleri noktasında büyük yardım sunuyor. Elektrik tüketim desteği olarak bilinen fatura yardımı, her ay düzenli olarak ödeniyor. Hanede yaşayan kişi sayısı ve hane gelir durumu verilecek tüketim desteğinin miktarını belirliyor. kW/h hesabına göre verilen destekler ile faturalarını ödemekte zorluk yaşayan ailelerin en azından elektrik faturalarının tamamı veyahut bir bölümü Devlet tarafından karşılanıyor.

Elektrik fatura desteğinden yararlanabilmek için hane içi gelirin 2021 yılı itibariyle kişi başı 852 TL'den az olması ve ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunun muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi vb. şekilde yazılı belgeyle kanıtlanmış olması gerekmektedir. Şartları taşıyanlara her ay başvuru şartı aranmaksızın elektrik fatura desteği düzenli olarak ödenmektedir.

Elektrik Fatura Yardım Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Elektrik fatura desteği için başvurular, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, T.C. Kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, elektrik faturaları ve bir dilekçe ile müracaat ederek alınmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra inceleme sürecine geçilecek ve Vakıfça yapılacak inceleme neticesinde şartları taşımanız halinde her ay PTT üzerinden elektrik faturanızı öderken düzenli olarak elektrik fatura yardımından yararlanabileceksiniz.

2021 yılı itibariyle Devlet tarafından elektrik tüketim desteği tutarları 67 TL ila 102 TL arasında değişebilmektedir. Bu tutarlar, hanedeki insan sayısına ve elektrik tüketim miktarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@