Devlet Erkanı Anıtkabir'e çıktı! Siyasilerden 10 Kasım mesajları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı, Atatürk'ü anmak için Anıtkabir'e geldi. Tören, saat 08.

Gündem 10.11.2020 - 10:14 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı, Atatürk'ü anmak için Anıtkabir'e geldi. Tören, saat 08.45'te devlet erkanının Aslanlı Yol'da yürümesiyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları ve yüksek yargı mensupları yer aldı.Erdoğan Atatürk'ün mozolesine çiçek bıraktı, saat 09.05'te saygı duruşu yapıldı. Daha sonra devlet erkanı Misak-ı Milli Kulesi'ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan deftere, "Vefatının 82’nci seneyi devriyesinde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyoruz" ifadelerini yazdı.Atatürk'ün ebediyete göçüşünün 82'nci yılında siyasilerden de mesajlar geldi. İşte siyasi liderlerden 10 Kasım paylaşımları...

DEVLET BAHÇELİ 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@