Devlet her ay 827 TL yardım yatırıyor! Ekim ayı için başvurular başladı! Nakdi destek almak isteyenler için şartlar bell

Her ay devlet 827 TL yardım yatırıyor! Ekim ayı için başvurular başladı! Nakdi destek almak isteyenler için şartlar belli oldu! İşte nakdi destek ödemesi başvuru şartları ve detaylar…

Ekonomi 04.10.2021 - 20:28 04.10.2021 - 20:28 Volkan Arık

Her ay devlet 827 TL yardım yatırıyor! Ekim ayı için başvurular başladı! Nakdi destek almak isteyenler için şartlar belli oldu! Devlet, sosyal destek ödemeleri ile vatandaşların zor gününde yanında olmaya devam ediyor. Başvuru yapanlar devletin nakdi destek ödemesi imkanından yararlanabiliyor. Düzenli olarak her ay bu ödemelerden yararlanabilirsiniz. Gerekli koşullara uygun olan herkese nakdi yardım verilirken, birçok kişi de başvuru şartlarını merak ediyor. Peki devlet yardımı almak için ne yapmak gerekir? Ekim ayı sosyal destek ödemeleri ve detaylar haberimizde…

İhtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlar için devlet desteği ödemeleri devam ediyor. Her ay devlet, banka hesaplarına 827 TL ödeme yapıyor. Başvuru yapan herkes kriterlere uygun olmaları halinde bu ödemelerden faydalanabiliyor. Özellikle en çok yardıma ihtiyaç duyan yaş grubu 65 yaş üstü vatandaşlara maaş desteğinin yanında çeşitli sosyal imkanlar da veriliyor. Şu anda Türkiye genelinde 65 yaş aylığı alan kişi sayısı 800 bin olarak açıklandı. Sosyal güvencesi olmayan, herhangi bir gelir kaynağı bulunmayan herkes başvuru yaparak hem 65 yaş maaşı alabiliyor hem de ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Peki 65 yaş aylığı başvuru şartları neler? 2021 65 yaş aylığı kaç TL? Kimler 65 yaş aylığı alabilir? İşte tüm merak edilenler…

devlet-her-ay-827-tl-yardim-yatiriyor-ekim-ayi-icin-basvurular-basladi-nakdi-destek-almak-isteye-1

KİMLER 65 YAŞ AYLIĞI ALABİLİR?

65 yaş aylığı herhangi bir sosyal güvence sonucu emekliliği olmayan, başka herhangi bir geliri bulunmayan 65 yaş üstü vatandaşlara ödeniyor. Başvuru yapan vatandaşların gelirinin bulunmaması ve devlet tarafından koruma altına alınmamış olması maaş için en önemli kriterler. Ayrıca yaşlılık aylığı alan kişilere bakan ailelere de 1.797 TL evde bakım maaşı ödemesi veriliyor.

devlet-her-ay-827-tl-yardim-yatiriyor-ekim-ayi-icin-basvurular-basladi-nakdi-destek-almak-isteye-2

2021 65 YAŞ AYLIĞI KAÇ TL?

65 yaş aylığı güncel kaç TL? 2021 yılının Temmuz ayında yapılan zamla birlikte 65 yaş aylığı 827 TL olarak ödenmeye başlandı. Başvuru yapan ve kriterlere uygun olan herkes bu ödemelerden yararlanabiliyor. Ocak ayında gelecek yeni zamla birlikte 65 yaş maaşı artacak.

devlet-her-ay-827-tl-yardim-yatiriyor-ekim-ayi-icin-basvurular-basladi-nakdi-destek-almak-isteye-3

YAŞLILARA SAĞLANAN SOSYAL HAKLAR

Yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç olan kişilere devlet tarafından nakdi yardım ödemelerinin yanı sıra ücretsiz evde sağlık hizmeti de sağlanıyor. Ücretsiz evde sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenler ‘444 3 833’ numaralı telefondan yetkililere ulaşarak sağlık hizmeti alabiliyor.

Devletin yaşlılara sağladığı diğer bir sosyal hak ise ücretsiz ulaşım. Tüm özel halk otobüsleri, resmi araçlar ve deniz ulaşım araçlarından yaşlılara ücretsiz yararlanma hakkı veriliyor. Aynı zamanda 60 yaş üstü vatandaşlara tren biletinde yüzde 20 indirim sağlanırken, 65 yaş üstü vatandaşlara ise yüzde 50 indirim veriliyor.  

Emekli olan vatandaşlara aynı zamanda TOKİ tarafından konut imkanı da veriliyor. TOKİ’nin yaptığı konutlardan emekli vatandaşlara ayrılan kısım yüzde 25. Aylık geliri 5 bin 500 TL ve altı olan emekliler TOKİ tarafından gelir grubuna yönelik satışa çıkardığı konutlardan da satın alabiliyor.

65 yaş üsttü vatandaşların ailelerinden koparılmaması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yerel yönetimlerle işbirliği halinde devam ettiği Yaşlı Destek Programı (YADES) da bulunuyor. ‘aile.gov.tr/eyhgm/ sayfalar/yades’ adresinden bu destekler hakkında bilgi almak mümkün.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@