Başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.200 TL tutarında destek ödemesi sunuluyor. Aynı zamanda kömür, fatura ve gıda destekleri de ihtiyaç sahiplerine verilecek destekler arasında. Peki başvurular nereden ve nasıl yapılır? Başvuru tarihleri nedir? Detaylar haberimizde sizlerle...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kapsamınad ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakit para, yakacak ve gıda desteğinin tüm ayrıntılarını sizler için haberimizde topladık. Devlet ihtiyaç sahiplerine kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte 1.200 TL tutarında destek verecek. Yaklaşan kış ayları sebebiyle çoğalan doğalgaz, elektrik ve su faturaları, yükselen harcamalar, okul masrafları gibi acil nakit ihtiyaçları, ihtiyaç sahiplerini ekonomik olarak zora sokuyor. Devlet bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine yapacağı destekleri tüm hızıyla gerçekleştirmeye devam ediyor.

Kış Aylarının Yaklaşmasıyla Devlet Harekete Geçti!

2021 yılı içinde Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirilen sosyal ve destek yardımları çoğalarak devam ediyor. 2021 Eylül ve Ekim aylarında Belediyeler de ihtiyaç sahiplerine koli bazında gıda desteklerini ulaştırıyor. Belediyelerin beyaz masa ve ilgili yardım birimlerine başvuru yapan, başvuruda bulunan tüm vatandaşlar bu destekten faydalanabiliyor. Belediyeler, sosyal marketleri ile gıda desteğinin beraberinde kıyafet desteği, sosyal hizmet desteği, ulaşım desteği vb. birçok kalemde karşılıksız olarak nakit desteği ya da ayni destekler yapıyor.

Erzak desteği için Belediyeye başvuruda bulunduğunuzda sizden bir başvuru formu ile dilekçe olarak yazılı başvurunuz talep edilecektir. Bu formda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Yakacak Desteği Başvuruları Başladı!

Yaklaşan kış ayları ile beraber vatandaşların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de yakacak desteği oldu. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla bu senede binlerce ton kömür, ihtiyaç sahibine ulaştırılıyor. Aileler, ihtiyaç sahibi olduklarını belge ile ispatlayarak Muhtarlık fakir kağıdı vb. evraklar ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek kömür ve odun gibi yakacak destekleri için başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler.

Başvuru için sizden T.C. Kimlik fotokopisi, aile üyelerinin ad soyadlarını içeren nüfus kayıt örneği, barındırdığınız evin tapu kayıt örneği gibi evraklar talep edilecektir. Kömür desteği başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra Vakıf tarafından kısa bir değerlendirmeye tabi tutulacaksınız. Ardından olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda Vakfa tekrar başvuru yaparak itirazda bulunabileceksiniz.