Devlet kredi kartı borçlarını silecek. Vatandaşlara tek tek SMS’ler gitmeye başladı. İşte kredi kartı borçlarının silinmesine yönelik detaylar...

Cumhurbaşkanı seçimleri iki gün sonra gerçekleşecek. Seçimin ikinci ayağına 2 gün kala ortam kızıştı. Gelen seçim vaatleri arasında en çarpıcı olanı ise kredi kartı borçlarının silinecek olduğuna dair gelen SMS oldu. Her alanda gelen zamlar vatandaşların maaşlarının dışına çıkıp mecburen kredi kartı harcaması gerçekleştirmesine neden oldu.  

Kira, fatura, temel gıda ihtiyaçları zar zor karşılanırken bunun dışındaki hemen hemen her ihtiyaç için vatandaşlar kredi kartı borçlarına başvuruyor. Gelen “Kredi kartı borcu silinecek” haberi milyonlarca vatandaşın gerçekliğini sorgulamasına yol açtığı kadar sevinmesine de neden oldu. Peki, kredi kartı borçları ne zaman silinecek? Kredi kartı borcu silinmesi için başvuru yapılacak mı? Kimlerin kredi kartı borcu silinecek? İşte detaylar... 

kredi kartı borçlarını devlet mi silecek

KREDİ KARTI BORÇLARINA DÜZENLEME 

Seçimlere 2 gün kalmışken Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kredi kartı borçlarının silineceğine dair açıklamada bulundu. Seçim vaadi olarak Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması vatandaşlara SMS olarak ulaşıyor.  

ANAPARA DETAYI 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde milyonlarca vatandaşın kredi kartlarına gelen borçlar için düzenleme oluşturulacak. Buna göre yapılacak düzenlemede yalnızca anapara ödemesi gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde tüm kredi kartı borçlarının faizleri silinecek. Böylelikle yalnızca anapara ödemesi gerçekleştirilecek.  

15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler! 15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler!

Kredi kartı borçlarındaki faizin silinmesi halinde kalan anapara ödemesi yapılacak. Vatandaşların geri ödemelerini büyük oranda rahatlatacak bu uygulama için açıklama ise şu şekilde: 

devlet kredi kartı borcunu silecek-1

“Vatandaşların borçlarını ödemekte zorluk çektiğini biliyorum. İcra dairesinde bulunan dosyaları gördüm. İktidara geldiğimde kredi kartı borçlarını çözeceğim. Tüm bankalarla bir araya gelerek kolay ödeme seçenekleri sağlayacağız. Faizlerin silindiği borçlara 36 ay taksit imkanı getireceğiz.”