Devlet peş peşe duyurdu! Kasım ayında öğrenci yardımı, yakacak, gıda erzak desteği veriliyor! 827 TL nakit yardım da var. Devlet yardımı duyurusu hafta sonuna özel olarak geldi. Hem sosyal yardımlar hem de maaş desteği geliyor. Öğrenci yardımı, gıda yardımı, yakacak yardımı, aylık nakit para yardımı gibi birçok farklı yardımdan hem kadınlar hem de erkekler yararlanacak. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara özel olarak düzenlenen birçok farklı yardım kalemi bulunuyor. Devletin sağladığı destek yardımları sayesinde özellikle koronavirüs salgını başladığı günden bu yana birçok aile ayakta kalma fırsatı buluyor. İşte devlet yardımı başvuru şartları ve tüm detaylar…

İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara devlet tarafından yardım ödemeleri verilmeye devam ediyor. Nakdi destek ödemelerinin yanı sıra birçok vatandaş öğrenci yardımı, gıda yardımı, yakacak yardımı ve barınma yardımı gibi farklı kalemlerdeki yardımlardan da yararlanabiliyor. Aynı zamanda yaşlı vatandaşları için evde bakım hizmeti gibi birçok farklı hizmet veriliyor. Devletin sağladığı sosyal haklardan haberdar olmayan birçok kişi ise bu yardımlardan faydalanamıyor. Devlet tarafından 2021 yılında sağlanan tüm sosyal destekleri sizler için araştırdık. Devlet Yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizin devamında sizi bekliyor…

devlet-pes-pese-duyurdu-kasim-ayinda-ogrenci-yardimi-yakacak-gida-erzak-destegi-veriliyor-827-tl-3

EŞİ VEFAT EDEN KADINLARA YARDIM

Ülkemizde maalesef ki kadınlar ekonomik sorunlardan daha fazla etkileniyor. Hele ki sosyal güvenceleri ya da emeklilikleri yoksa kadınların hayatı giderek zorlaşıyor. Boğaziçi Üniversitesi ile iş birliği içinde yapılan bir projeye göre eşi vefat etmiş kadınlara nakit sosyal yardım programı başlatıldı. Proje çerçevesinde başvuru yapan kadınlar Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla nakdi destek olabiliyor. Kadınların nakdi yardım alabilmesi için tek şart herhangi bir sosyal güvencelerinin olmaması ve ihtiyaç sahibi olmaları.

YARDIMA MUHTAÇ ASKER AİLELERİNE DESTEK

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından 2013 yılında mecburi askeerlik hizmetini yürüten er ve erbaşların ihtiyaç sahibi olan ailelerine yönelik nakdi yardım uygulaması başlatılmıştır. Eğer askere giden kişi evliyse eşine değil ise ailesine maddi yardım veriliyor.

devlet-pes-pese-duyurdu-kasim-ayinda-ogrenci-yardimi-yakacak-gida-erzak-destegi-veriliyor-827-tl-2

YETİM ÇOCUKLARA YÖNELİK YARDIM

Devlet, anne ya da babasını kaybetmiş çocuklara da destek olmayı sürdürüyor. Yetim çocuklar devlet tarafından sağlanan nakdi sosyal yardım desteğinden faydalanabiliyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla yetim maaşı almak için başvuru yapmak mümkün.

DOĞUM YARDIMI ÖDEMESİ

Devlet, çalışan çalışmayan tüm kadınlara doğum yardımı ödemesi de veriyor. 2015 yılından itibaren başlatılan bu uygulama kapsamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve mavi kart sahibi olan herkes canlı doğan birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL üçüncü ve daha fazla çocuk için ise 600 TL doğum yardımı alabiliyor. Doğum yardımı almak için çalışıyor olmak gerekmiyor.

devlet-pes-pese-duyurdu-kasim-ayinda-ogrenci-yardimi-yakacak-gida-erzak-destegi-veriliyor-827-t1

ÖĞRENCİYE EĞİTİM YARDIMI

2021 yılında devletin en çok sağladığı yardım kalemlerinden biri de yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına eğitim yardımı oldu. Devlet, dar gelirli olan ve yardıma muhtaç olan ailelerin çocuklarının Önlük, ayakkabı, çanta, kıyafet, kırtasiye gibi okul malzemelerini karşılıyor. Aynı zamanda her ay düzenli olarak sosyal ve ekonomik destek ödemesi ile öğrencilere maddi yardımda yapılıyor. Sosyal ve ekonomik destek kapsamında öğrenciye 1259 TL yardım ödemesi yapılıyor. Devletin sağladığı tüm yardım kalemleri için başvurular Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla kabul ediliyor.