Devletin Yaptığı Duyuru ile 2 banka 200.000 TL’ye Kadar Tüm Borçları Kapatıyor

Devletin yaptığı duyuru ile 2 banka 200.000 TL’ye kadar tüm borçları kapatıyor. Bankalardan borç kapatma kredisi nasıl alınır? İşte tüm detayları ile haberimizde...

Ekonomi 14.08.2021 - 18:59 14.08.2021 - 18:59 Vural Pars

Bankalardan yeni bir borç kapatma kredisi hamlesi geldi. Birden fazla kamu ve kamu destekli banka kredi için başvuru ekranı açtı. Bankalarda olan 200.000 TL’ye kadar borçlarınız için kredi kullanabileceksiniz. 200.000 TL’ye kadar verilecek olan bu kredilerde banka müşterilerine yeni bir kredi imkanı sunacak. 200.000 TL’ye kadar olan tüm borçları kapattıktan sonra, banka ayrıca ihtiyacınız olması durumunda ihtiyaç kredisi de verecek.

Başta kamu bankaları olmak üzere, birden fazla banka yeni kampanya için geri sayıma başladı. Devlet destekli olarak verilecek bu kredilerde, 2 banka 200.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlayacak. Uygun faiz oranları ile 36 ay vadeye kadar verilecek bu kredilerde ilk taksit ödemesi de ertelemeli olacağından, borçlu olan kişiler rahat bir nefes alacak.

Kredi kullanmak isteyenler, sadece ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarını kapatmaları gerekiyor. Başvuru yaptığınızda banka üzerinden tüm borçlarınız sorgulamaya girecek. Bankalar borçlarınızı hesapladıktan sonra sizlere kredi sunacak. Ayrıca kredi kullanacak olan kişilerin banka kredi sicili ve kredi notu da önemli olacak. Başvuru şartlarına uygun olan kişiler, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank, İş Bankası ve Ziraat Katılım Bankası (Faizsiz) üzerinden kredi başvurusu yapabilecekler.

Ziraat Bankası 200.000 TL Kredi Kampanyası Başvurusu

Devlet bankası olan Ziraat Bankası, kampanyayı başlatan ilk banka. Başvuru yapacak olan müşterilere 200 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlayacak. 200.000 TL kredi başvurusu yaptığınızda şartlara uygunsanız hemen kredinizi kullanabilirsiniz. 3 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli olarak verilecek bu kredilerde kişilerin kredi notuna göre faiz oranı uygulanacak ve ona göre işlem yapılacak. Ziraat Bankası üzerinden 200.000 TL kredi başvurusu yaptığınızda, şartlara uygun olan kişiler, tüm banka borçlarını kapatarak, kredi kullanabilecekler. Emekli olan kişiler, ziraat bankası üzerinden emekli maaşı alıyorsa, özel kredi kampanyasına katılabilecektir.

devletin-yaptigi-duyuru-ile-2-banka-200000-tlye-kadar-tum-borclari-kapatiyor1

Şekerbank 200.000 TL Olan Tüm Borçları Kapatacak

Kamu destekli bankalardan olan Şekerbank üzerinden de 200.000 TL kredi kullanabileceksiniz. Banka müşterilerine destek kredisi olarak verdiği borç kapatma veya borç transfer kredilerinde uygun faiz oranları ile işlem yapacak. Sigortalı olarak bir iş yerinde çalışıyorsanız, banka sizden en az 6 aydır aynı iş yerinde sigortanızın yatmasını isteyecek. Kredi notunuz düşük olsa bile bu bankadan 200.000 TL borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Banka gerekli duyması halinde, müşterilerinden kefil veya ipotek isteyebilecektir. Şekerbank 200.000 TL’ye kadar olan borçlar için kredi desteğini resmi internet sitesinden de duyurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@