Barınma destek ödemesiyle birlikte 200 bin ve 300 bin TL'lik yardım paketleri açıklandı. Başvuru yapılması halinde sizler de ev onarım, prefabrik ev yapımı, betonarme ev ve daha pek çok konuda barınma desteği alabileceksiniz.

Başvuruda bulunanlara özel barınma yardımları dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde barınma yardımına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yeni yıllın gelmesiyle beraber bu yardımlara zam yapıldığını açıkladı. Öte yandan vatandaşlar nasıl 200 bin TL veya 300 bin TL'lik ödemenin sahibi olacak? 

Barınma Yardımı Nasıl Alınacak?

Barınma yardımı için gerekli mercilere başvuruda bulunmanız gerekiyor. Prefabrik evler için sağlanan bu destek büyük dikkat çekmekte. Vatandaşların rahatlıkla barınma yardımı alabildiği ve bunun için bazı şartları karşılaması gerektiği ifade edildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gerçekleştireceğiniz başvuru sonrasında sonuç en kısa sürede açıklanacaktır.

Barınma Desteği Kaç TL Oldu?

Barınma desteğindeki son durumu sizlerle paylaşalım. Buna göre barınma yardımında bulunulacak kişiler arasında prefabrik ev sahibi olanlar ilk başta geliyor. 150 bin TL'lik prefabrik ev desteği 200 bin TL'ye çıkarıldı. Öte yandan bu gelişmeyle birlikte diğer barınma ödemelerine de zam geldi. Destek parasını almak için hangi şartların karşılanması gerektiği de iletildi. Betonarme ev yapımında ise 200 bin TL'lik destek ödemesi artık 300 bin TL oldu.

Ziraat Bankası 120.000 TL'ye Kadar Net Ödeme Hazırladı! Banka İhtiyaç Kredisi ve Borç Kapatma Kredisi Verecek Ziraat Bankası 120.000 TL'ye Kadar Net Ödeme Hazırladı! Banka İhtiyaç Kredisi ve Borç Kapatma Kredisi Verecek

Gelir Şartına Dikkat!

Barınma desteği alabilmek için 18 yaş üstü olmanın yanı sıra en dikkat çeken şart ise gelir düzeyi oldu.  Hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücreti ücretin 3'te 1'inden daha az olması şartı koşuluyor. Bu şartı karşılıyorsanız sizler de gönül rahatlığı ile destek için başvuruda bulunabilirsiniz. Öte yandan diğer şartlara da göz atılmasını öneriyoruz.