Devletten Binlerce Kişiye Yardım Müjdesi! Yatırılacak Tarih Belli Oldu Siz de Alabilirsiniz

2021 yılı mazot gübre desteği ne zaman yatırılacak sorusu binlerce vatandaşımız tarafından yanıt arıyor. Mazot gübre desteği neden hala hesaplara yatırılmadı sorusuna cevap arayan çiftçiler konuya yönelik araştırma yapmaya başladı.

Ekonomi 18.03.2021 - 22:42 04.05.2021 - 04:20 İlan35
2021 yılı mazot gübre desteği ne zaman yatırılacak sorusu binlerce vatandaşımız tarafından yanıt arıyor. Mazot gübre desteği neden hala hesaplara yatırılmadı sorusuna cevap arayan çiftçiler konuya yönelik araştırma yapmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen mazot ve gübre desteği ödemeleri hakkında bilgilendirme geçtiğimiz günlerde yapıldı. Mazot gübre desteği T.C. Kimlik numarasına göre hesaplara yatırılacak. Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

Mazot gübre desteği neden hala yatmadı sorusunu sıklıkla araştıran çiftçiler gündemde bu konuya yönelik gerçekleşen gelişmeleri yakından takip ediyor. Çiftçi mazot gübre desteğinin hangi tarihte yatacağını sorguluyor. Tarımsal destek kapsamında çiftçi vatandaşlarımıza gerçekleştirilen mazot ve gübre desteğine başvuruda bulunmak isteyen çiftçiler için tarih bilgisi paylaşılmıştı.

Mazot Gübre Desteği Hangi Tarihte Yatacak?

Mazot ve gübre desteği T.C. kimlik numarasına göre hesaplara yatırılacak. Konuya yönelik açıklama yapan Bakanlık, Hububat/Baklagil/Dane Mısır kapsamında 154 milyon TL, Yem bitkileri kapsamında 376 milyon TL destek gerçekleştirileceğini duyurdu. Ödemeler T.C. Kimlik numarasının son hanesine göre gerçekleşecek.

Bu duruma göre; T.C. kimlik numarasının son hanesi 8, 6, 4 ve VKN son hanesi 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, olan vatandaşlara 5 Mart 2021 tarihi saat 18.00'dan sonra T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve VKN son hanesi 0, 2 olan vatandaşlara 12 Mart 2021 tarihi saat 18.00'dan sonra ödemeler gerçekleştirilecektir.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

"Hububat/Baklagil/Dane Mısır desteği çerçevesinde 33.433 üreticimize 154.658.071 TL; Yem bitkileri desteği çerçevesinde 70.600 üreticimize 250.085.200 TL olmak üzere toplam da 400.743.200 TL destek ödemesini T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre bugünden itibaren ödemeye başlıyoruz. Bütün üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun."

Mazot Gübre Desteği Başvuru Koşulları!

Gerçekleştirilecek olan incelemeler sonrasında başvurunuz onay alırsa destekleme ödemesi alma hakkı kazanıyorsunuz. Daha sonrasında banka hesaplarına destekleme ödemeleri yapılıyor. Mazot desteklemeleri ise güncel mazot ücretinin %50'si oranında gerçekleştiriliyor. Sağlanan bu desteklemeler ile birlikte çiftçinin aktif bir biçimde tarımsal faaliyetlerini sürdürmesine olanak sağlanıyor.

Tarımsal desteklemeden faydalanabilmek için bazı koşulları sağlamanız gerekiyor. Bu koşullar;

- Çiftçi kayıt sistemine kayıt olmanız gerekiyor.
- Bakanlık tarafından belirlenen tarihte dilekçe ile başvuru yapmanız gerekiyor.
- Gübre desteği başvurusunda bulunabilmek için en az 1 dekarlık alana sahip olmanız gerekiyor.
- 50 dekardan fazla araziye sahip olan çiftçilerin toprak analizi yaptırmaları gerekiyor.
- Toprak analizi yaptırmayan çiftçiler yalnızca mazot desteği alabilir ve gübre desteğinden faydalanamaz.
- Destekleme kapsamında mazotun 100 TL'lik 50 TL'si devlet tarafından karşılanmaktadır.
- Ektiğiniz ürünün coğrafi şartlara uygunluğunun tespit edilmesi gerekmektedir.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@