Devletten harçlık müjdesi geldi! 3 bin 300 lira Aylık hesaba yatıyor, ev hanımı, işsiz, acil nakit ihtiyacı olan alıyor!

Devletten harçlık müjdesi geldi! 3 bin 300 lira Aylık hesaba yatıyor, ev hanımı, işsiz, acil nakit ihtiyacı olan herkes alabiliyor! Başvuru şartları ve detaylar haberimizde sizleri bekliyor…

Ekonomi 08.09.2021 - 20:32 08.09.2021 - 20:32 Volkan Arık

Devletten harçlık müjdesi geldi! 3 bin 300 lira Aylık hesaba yatıyor, ev hanımı, işsiz, acil nakit ihtiyacı olan herkes alabiliyor! Özellikle ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşların yüreğine su serpecek açıklama az önce yapıldı. Ev hanımı olan, çalışmayan, acil nakit ihtiyacı bulunan vatandaşlara aylık 3 bin liranın üzerinde para karşılıksız olarak veriliyor. Aynı zamanda proje kapsamında işsiz olan vatandaşlara iş bulma imkanı da sağlanıyor. Koşulsuz şartsız sadece başvuru yaparak anında hesabınıza harçlık yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Devlet desteği ödemesi ile özellikle koronavirüsle mücadele sürecinde rahat bir nefes alabilirsiniz. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde sizleri bekliyor.

Koronavirüs pandemisi ve devam eden ekonomik kriz derken vatandaşların birçoğu hem işsiz kaldı hem de acil nakit para ihtiyacı arttı. Acil paraya ihtiyacı olanlar için devletten müjdeli haber bugün akşam saatlerinde geldi. Günlük 110 TL aylık 3.300 TL olmak üzere devlet karşılıksız geri ödemesiz harçlık veriyor. Paralar aylık olarak hesaba yatırılırken başvuran herkes alabiliyor. Vatandaşlar haberdar olmadıkları için bu ödemeleri kaçırıyor. İŞKUR bünyesinde açılan meslek edindirme kurslarına katılmak bu ödemeleri almak için yeterli oluyor. İşsiz olan, acil Nakit paraya ihtiyacı olan, öğrenci olan ya da ev hanımı olan herkes kurslara katılarak anında nakit para alabilir. Ayrıca kampanya kapsamında ihtiyacı olan vatandaşlara genel sağlık sigortası primi de ödeniyor. İŞKUR meslek edindirme kursları başvuru şartları ve detaylar haberimizde...

devletten-harclik-mujdesi-geldi-3-bin-300-lira-aylik-hesaba-yatiyor-ev-hanimi-issiz-acil-nakit-3

ANNE PROJESİ İLE EV HANIMLARINA İŞ İMKANI

Devlet, kadınların işgücüne katılımını sağlayabilmek amacıyla 0-15 yaş arası çocuğu bulunan kadınlara anne projesi kapsamında meslek edindirme kursu veriyor. Çalışmak isteyen ama iş bulamayan anneler bu kampanya sayesinde hem meslek öğreniyor hem de günlük 110 lira harçlık alıyor. En az 3 ay süren kursları kapsamında binlerce lira annelerin hesabına yatıyor. Kurslar haftada 5 gün olarak verilirken en az 3 ay en fazla 6 ay devam ediyor. Kursları tamamlayanlar aynı zamanda İŞKUR meslek danışmanları aracılığı ile işe girme imkanı da elde ediyor.

devletten-harclik-mujdesi-geldi-3-bin-300-lira-aylik-hesaba-yatiyor-ev-hanimi-issiz-acil-nakit-2

GSS PRİMLERİNİ DEVLET KARŞILIYOR

İŞKUR'un anneler için başlattığı bu projeden aynı zamanda evlat edinen annelerde yararlanabiliyor. Son derece ideal katılım şartları bulunan kurslar doğrultusunda kursa devam ettikleri süre boyunca kadınlara ödeme yapılırken aynı zamanda genel sağlık sigortası primleri devlet tarafından karşılanıyor. Devletin kurslara katılan annelere ödediği aylık tutar 3 bin 300 liraya kadar çıkabiliyor. 6 ay boyunca devam eden anneler kurs kapsamında 20 bin liraya yakın ödeme alıyor.

devletten-harclik-mujdesi-geldi-3-bin-300-lira-aylik-hesaba-yatiyor-ev-hanimi-issiz-acil-nakit-1

HAFTADA 45 SAAT EĞİTİM VERİLİYOR

İŞKUR'un anne projesinin yanında aynı zamanda çalışmayan, işsiz olan, öğrenci olan kişiler için de işbaşı eğitim programları bulunuyor. Aynı şekilde işbaşı eğitim programlarına katılanlara da günlük ödeme yapılıyor. İŞKUR'un açtığı meslek edindirme kurslarına katılım zorunlu olurken programlar Günde en az 5 saat ve en fazla 8 saate olmak üzere haftada 6 günü aşmamak kaydıyla uygulanıyor. Haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanan programlara katılarak hem günlük harçlık almak hem de GSS priminiden faydalanmak mümkün oluyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi programlara katılanlar aynı zamanda İŞKUR meslek danışmanları aracılığı ile iş bulma imkânına da sahip oluyor. Özellikle koronavirüs salgını sürecinde ekonomik anlamda olumsuz etkilenen ve işsiz kalan vatandaşlar için neredeyse maaş alma imkanı sağlayan İŞKUR kurs sonunda sizi iş sahibi de yapıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@