Devletten İkinci Paket Yardımlar! Elektrik Fatura Desteğinden 1000 TL Nakit Yardımına Siz de Alın!

Koronavirüs salgınının dar gelirli vatandaşlarımızın üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Devlet tarafından çok yönlü sosyal programlar bir bir hayata geçirildi. İhtiyaç sahibi dar gelirli olan vatandaşlara yardım ödemesi devlet tarafından ver

Ekonomi 01.04.2021 - 23:24 04.05.2021 - 04:19 İlan35
Koronavirüs salgınının dar gelirli vatandaşlarımızın üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Devlet tarafından çok yönlü sosyal programlar bir bir hayata geçirildi. İhtiyaç sahibi dar gelirli olan vatandaşlara yardım ödemesi devlet tarafından veriliyor. PTT tarafından ailelere 1.000 TL ek ödeme hala sürüyor. Bu takviyeler haricinde hükümetin koronavirüs dayanakları belediyeler, valilikler, kaymakamlıklar ve sosyal yardımlaşma vakıflarında da sürüyor. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar için gereken bazı koşullar mevcut. Bu koşullar destekten desteğe farklılık gösteriyor.

PTT 1000 TL Destek Ödemesi

Gıda yardımı VGM ve SYDV'ler tarafından gerçekleştirilmektedir. Kira desteği Belediyeler tarafından gerçekleştirilmektedir. 1.000 TL nakit para desteği ise SYDV'ler tarafından gerçekleştiriliyor ve PTT tarafından ödeniyor.

VGM Aylık Maaş Müjdesi

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen aylık maaş deteği muhtaç aylığı adıyla ödenmektedir. Bu ödemeler yalnızca engelli ve annesi babası olmayan vatandaşlara gerçekleştiriliyor, ayrıca ödemelerden faydalanmak için bazı şartların yerine getirilmesi talep ediliyor. VGM muhtaç aylığı ödemeleri için gerçekleştirdiği bilgilendirme açıklaması içerisinde; muhtaç aylığı olarak ödenen 1.000 TL'nin annesi veya babası olmayan muhtaç çocuklarla %40 ve üzerinde engeli bulunan kişilerin muhtaç aylığı için başvuruda bulunabileceğini belirtti.

Elektrik Faturası Yardımı

Vatandaşlarımız ikametgah adreslerinin bağlı bulunduğu Sosyal Yardımlaşma vakıflarına müracaat ederek başvuru yapabilecekler. Başvuruda bulunurken ailede yaşayan kişilerin kimlik fotokopileri ile güncel elektrik faturasının sunulması isteniyor. Buna ilave olarak ise, muhtarlıklardan elde edilebilecek olan muhtaçlık belgesi de başvuru esnasında yararınıza olacaktır. Kronik olarak hastalığı olan kişiler için de 200 TL destek gerçekleştiriliyor.

Gıda Yardımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyal desteklerinden bir tanesi olarak bilinen gıda destekleri kapsamlı bir sosyal yardım niteliğindedir. İhtiyaç sahibi vatandaşların gıda ihtiyaçları bu sosyal yardım sayesinde karşılanmaktadır. Özellikle dini bayramlarda gerçekleştirilen bu sosyal destekler ihtiyaç doğması durumunda diğer dönemlerde de gerçekleştirilir. Bu sosyal desteklerden faydalanabilmek için aile içinde kişi başı aylık gelir tutarının 700 TL'nin altında bulunması gerekiyor.

Elektrik Yardım Başvurusu Yapmak

Yardımdan yararlanmak için kişilerin başvuru esnasında yanında güncel elektrik faturası tutarı bulunması gerekiyor. Başvuru için güncel fatura üzerinden sorgulama işlemi gerçekleştirilir ve başvuru onaylanır. Sorgulamanın olumlu sonuç alması halinde ücret nakit olarak verilmez, fatura tutarlarınızdan düşürülür.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@