22 Kasım'da hangi şehir ve ilçelerde kar tatili uygulanacak? Öğrencilerin okula gitmeyeceği günler belli oldu. Salı ve Çarşamba tatil olan yerler açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde başlayan kar yağışı, pek çok şehirde vatandaşı zor duruma soktu. Öğrenciler okula gitmekte zorlanıyor. Bu nedenle, atılacak adımla beraber nasıl bir yol izlenecek? Valiliklerden gelen açıklamaya göre hareket ediliyor.  21 ve 22 Kasım tarihlerinde hangi şehirler ile ilçelerde okul tatil edildi? 

Hangi Şehir ve İlçelerde Okullar Tatil?

Türkiye'nin doğusunda etkisini gösteren yoğun kar yağışı sonrasında bazı ilçelerde okulların tatil edildiği bildirildi. Erzurum, Bingöl ve Zonguldak'taki bazı ilçelerde hava koşulları nedeniyle eğitime ara verilmesi kararı alındı.

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…

Erzurum Valiliği, kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Aşkale, Horasan, Karayazı, Narman, Tortum, Köprüköy, Çat ve Tekman ilçelerinde 21 Kasım 2023 tarihinde eğitime ara verildiğini duyurdu. Açıklamada, bu ilçelerdeki kırsal mahalle okullarında ve taşımalı eğitimde 1 günlük eğitim durdurma kararı alındığı belirtildi.

okullartatil2

Bingöl Valiliği ise Yedisu ilçesinde soğuk hava ve buzlanma koşulları nedeniyle 21 Kasım 2023 tarihinde taşımalı eğitime ara verildiğini açıkladı. Bu kararın, olası olumsuz durumların önlenmesi amacıyla alındığı ifade edildi.

Zonguldak Valiliği de, KDZ. Ereğli ilçesinde yaşanan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 21 ve 22 Kasım 2023 tarihlerinde tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitime iki günlük ara verildiğini bildirdi. Aynı zamanda, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bu tarihlerde idari izinli sayılacağı duyuruldu.