Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ihtiyaç sahiplerinin yakacak ve elektrik giderleri için toplam da 3 milyar lira desteği verileceğini duyurdu. Peki yakacak yardımı için nereye başvuru yapılır? Yakacak yardımı almak için istenen koşullar neler? Detaylar haberimizde sizlerle...

Kış aylarına girdiğimiz bu süreçte Devlet tarafından maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahiplerine yakacak ve elektrik giderleri için destek sağlanıyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kış boyunca vatandaşlara elektrik ve yakacak giderleri için toplamda 3 milyar lira bütçe ayrıldığını belirtti. İhtiyaç sahipleri devlet tarafından sağlanan desteklerin ayrıntılarını ve başvuru koşullarını araştırıyor. 

Yakacak Desteği Nedir ve Nasıl Alınır?

Bakan Yanık, yakacak desteği ile ihtiyaç sahibi kişilere destek amacıyla Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'ndan kömür tahsis ederek dağıtım gerçekleştireceklerini dile getirdi. Kış ayına girdiğimiz bu süreçte yakacak ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Bakan Yanık, toplam sayısal değeri 1,7 milyar TL'ye ulaşan kömür dağıtımı yapılacağını da ifadelerine ekledi.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için desteklerin düzenli olarak devam ettiğini ifade ederek, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahiplerine yönelik desteklerin devam edeceğini belirtti. Sağlanan bu destekten faydalanmak isteyen vatandaşlar, yakacak desteği için e-Devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Elektrik Tüketim Desteği'nin ise sosyal destek programından düzenli olarak yararlananlara, herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmadan gerçekleştirildiği bilgisi gündeme geldi.

İhtiyaç Sahiplerine Yakacak Desteği Ayrıntıları!

İhtiyaç sahipleri devlet tarafından sağlanan desteklerin ayrıntılarını merak ediyor. Kış aylarına girdiğimiz bu dönemde sizde ihtiyaç sahibi iseniz e-Devlet sistemine giriş yaparak yakacak desteği başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yapmak için şifreniz yoksa PTT şubeleri üzerinden e-Devlet şifrenizi anında alabilirsiniz. Devlet tarafından sunulan destekleri görüntülemek ve ayrıntılarını öğrenmek için e-Devlet sistemine giriş yapabilir ve detaylarını öğrenebilirsiniz.