Devletten Yeni Destek! Evleneceklere 12 Bin TL Destek Müjdesi! 12 Bin TL Evlilik Kredisi Karşılıksız Çeyiz Yardımı

Devletten yeni evleneceklere 12 bin TL Destek müjdesi! 12 bin TL Evlilik kredisi hemen alabilirsiniz. Evlilik kredisi olarak verilen destek çeyiz yardımı olarak geçiyor! Hemen 12 bin TL destek faydalabilirsiniz.

Ekonomi 11.05.2021 - 23:37 11.05.2021 - 23:37 İlan35

Yeni evlenecek çiftler için bir müjde daha gündemde! Gençlere Sevindiren Müjde bizzat açıklandı! Devlet çeyiz hesabıyla evlenecek olan çiftlere destek veriyor. Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 sene birikim yaparak 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapan vatandaşlara devlet desteği veriliyor. Vatandaşların evlenmeden önce para birikimi yaparak tasarruf etmelerini teşvik etmek adına bankalar tarafından açılan birikim hesabıdır.

Devletten gençlere 'evlilik' desteği! Milyonlarca genç, evlilik hazırlıklarında ekonomik açıdan zorluk yaşıyordu. Yeni müjde ile birlikte Devletten 12 bin TL'ye kadar hibe para desteği sunulacak. Hibe desteğinde, vadesiz mevduat hesabı ve vadeli mevduat hesabı olarak açılabiliyor. Uzun vadeli birikim gerçekleştirilmesini teşvik eden hesap içerisinde vade sonunda biriktirilen nakit paraya ilave olarak hesaplanan miktarda devlet desteği hibe para olarak ödeniyor. Devlet çeyiz hesabı ile çiftlere destek oluyor. Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 sene birikim yaparak 27 yaşından önce ilk evliliklerini gerçekleştirenlere devlet desteği sağlanıyor. Azami destek tutarı 12 bin 50 TL. Çiftler ayrı ayrı faydalanarak bu miktarı katlayabilecek.

Çeyiz Hesabına Devlet Desteği Tutarları

Aylık ödemede alt sınır 210 TL olurken, üst sınır da 2 bin 80 TL olarak gerçekleşti. Katılımcı, hesabın açılış tarihinde 32 bin 150 TL'ye kadar para yatırımı yapabiliyor. Düzenli ödeme süresi 36-47 ay olan kişiler 8 bin 700 TL, 48-59 ay arası olan kişiler 10 bin 50 TL, 60 ay ve üzerinde olan kişiler 12 bin 50 TL'ye varan devlet desteği alabilecek.

5 senede 50 bin 150 TL birikim yapan 12 bin 50 TL'lik en üst miktardaki devlet desteğinden faydalanabilecek. Aynı zamanda yaş sınırı bulunmaktadır. Hesabın 24 yaşını tamamlamadan önce açılması gerekmektedir. Katkı hesaplanırken evlilik tarihindeki birikim temel alınmaktadır. Devlet desteği için evlilik tarihi itibarıyla 6 ay içerisinde bankaya başvuru yapmak gerekmektedir.

Çeyiz Hesabı 

Vatandaşlarımızın evlenmeden önce para birikimi yaparak tasarruf etmesini teşviklemek adına bankalar tarafından açılan birikim hesabı olarak bilinmektedir. Vadesiz mevduat hesabı ve vadeli mevduat hesabı olarak iki farklı şekilde açılabiliyor. Uzun vadeli birikim gerçekleştirilmesini teşvik etmek amacıyla açılan hesapta vade sonunda biriktirilen paraya ilave olarak hesaplanan miktarda devlet katkısı hibe para olarak ödeniyor.

Devlet Destekli Çeyiz Hesabı Koşulları

- Türk vatandaşı olmak veya 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunun 28. maddesi kapsamına dahil olmak,
- 24 yaşını tamamlamış olmak,
- Hiç evlilik yapmamış olmak,
- En az 36 ay boyunca açılan hesapta düzenli olarak para birikimi gerçekleştirmek,
- 27 yaşını tamamlamadan önce evlilik yapmak,
- Aynı sene içerisinde 3 defadan daha fazla ödemede gecikmeye düşmemek,

Bu koşulları sağlayan vatandaşlara hesaplarından biriktirdikleri tutara ilave olarak devlet desteği olarak geri ödemesiz, 24 bin liraya varan miktarda hibe para ödemesi gerçekleştirilecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@