Devletten Yeni Evlenenlere Destek! Yeni Evlilere 24 Maaş Birden Destek İmkanı

Yeni evlenen veya evlenecek olanlar için müjdeli haber sonunda geldi. Yeni evlilere 24 Maaş birden destek imkanı sunulacak. Şartları karşılayan çiftler çeyiz parasından hemen yararlanabilir.

Ekonomi 28.09.2021 - 09:04 28.09.2021 - 09:04 Vural Pars

Evlilik hayatın önemli parçalarından sadece birisi. Her ne kadar birbirini seven insanlar evlilik yapmak istiyor olsa da maddi durum buna çoğu zaman engel oluyor. Tüm bunları göz önünde bulunduran devlet, yeni evliler için destek paketleri yayınlamaya devam ediyor. Düğün, Kına, Nişan, Ev Eşyaları derken yeni evlenecek çiftlerin ciddi bir kazanç elde etmesi gerekiyor.

SGK Tarafından verilecek olan çeyiz parası ile birlikte yeni evlenecek çiftlerin söz konusu masrafları düşünmesine gerek yok. Aranan bazı şartları yerine getiren çiftler bu imkandan kolaylıkla yararlanabilecek.

SGK’dan Çeyiz Parası İmkanı! Çeyiz Parası Nasıl Alınır?

SGK’dan çeyiz parası imkanı ilk olarak 2008 yılında karşımıza çıktı. Söz konusu imkanlar sayesinde yeni evlenecek olan çiftler rahat bir nefes alabiliyordu. Özellikle kadınlara yönelik olan çeyiz parası desteği evliliğe yeni adım atmış olan kadınların rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Çeyiz parası nasıl alınır? Sorusu söz konusu açıklamadan sonra sıkça sorulur oldu. Çeyiz parasından yararlanmak isteyenler bazı şartları yerine getirmelidir. Şartları yerine getiren çiftlere SGK üzerinden 24 Maaş oranında ödenek sunuluyor.

Çeyiz Parası Alabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Çeyiz parasını alabilmek için aranan bazı şartlar bulunmakta. Çeyiz parası nasıl alınır? Çeyiz parası şartları nelerdir? Hep birlikte bakalım.

devletten-yeni-evlenenlere-destek-yeni-evlilere-24-maas-birden-destek-imkani1

Anne veya Babasının vefatından sonra ölüm aylığı alan kadınlar evlilik sonrasında söz konusu ödeneklerden mahrum kalmakta. Kesintiler nedeni ile hayatlarının zorlanması muhtemel olan kadınlara 24 Ay maaş birlikte evlenme ödeneği sunulmakta. Söz konusu ödenek sayesinde evliliğe adım atılması sırasında rahat bir nefes alınır.

Çeyiz parasından yararlanabilmek için anne veya babanın ölümünden kalan bir ölüm aylığının olması gerekmektedir. Çeyiz parası bir kereye mahsus 24 Aylık maaşların toplamı olacak şekilde ödenmekte. Söz konusu ödeneği alan kişiler ikinci kez bu ödenekten yararlanamazlar.

Evlenecek olan veya evlenme arifesinde olan kadınlarsın bu imkandan yararlanabilmesi için SGK’ya karşın bir dilekçe vermeleri gerekmekte. Söz konusu dilekçe sonrasında yasal bir sorun bulunmuyorsa ödenek direkt olarak verilmekte.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@