2006 yılında başlayan ve 2013 yılında ekranlara veda eden bir dönemin popüler dizisi Dexter, yıllar sonra geri dönüyor. Yayınlanan yeni sezon tanıtımlarıyla heyecanlanan izleyiciler Dexter yeni sezon ne zaman başlayacak? Kaç bölüm sürecek gibi sorulara ya

Son yirmi yılın popüler dizilerinden biri olan Dexter, yıllar sonra son bir sezon ile yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Başrolünde Michael C. Hall'ün olduğu Dexter yeni sezonda Clancy Brown, Julia Jones, Alano Miller, Johnny Sequoyah ve Jack Alcott gibi isimler yer alacak. 

Dexter dizisinin konusu ise şöyle; Dexter Morgan (Michael C. Hall), Miami Metro Polis Departmanı'nda kan sıçrama analisti olarak çalışıyor ve aynı zamanda bir seri katil olarak gizli bir hayat sürdürüyor. Bu durum da Dexter'ın ergenliğinde ortaya çıkmıştır. Onu evlat edinen ve kol kanat geren babası Harry, ondaki öldürme güdüsünü fark edince, Dexter'ı bu konuda eğitmiş ve ona asla masumları öldürmemesini söylemiştir. Hatta ona öldürülmesi gerekenlerin katiller olduğunu da tembihlemiştir. 

Ve Yargı Dizisinde Final Kararı Açıklandı! Reyting Savaşına mı Yenildi? Neden Final Kararı Aldı? Final Bölümü Ne Zaman? Ve Yargı Dizisinde Final Kararı Açıklandı! Reyting Savaşına mı Yenildi? Neden Final Kararı Aldı? Final Bölümü Ne Zaman?

Toplamda sekiz sezon olarak çekilen Dexter, 96. bölüm sürmüştür. Dizinin finalinde, bir süre komada kaldıktan sonra Dexter, kız kardeşini yaşam desteğinden çıkarmaya ve vücudunu denize atmaya karar vermişti. Ancak sonrasında bunu yaptı mı yapmadı mı görememiştik. Dexter, son olarak Oregon'da, kendini doğaya bırakmış bir şekilde görülmüştü. Finali çokça eleştirilen Dexter dizisinin yeniden yayınlanacak olması hayranlarını bu nedenle çok sevindirdi. Hal böyle olunca dizinin hayranları Dexter yeni sezon hangi tarihte, nerede başlayacak? Kaç bölüm sürecek? Tek sezon mu olacak? merak etti.

Dexter yeni sezon nerede, ne zaman başlayacak?

Yayınlanan tanıtımlardan anladığımız kadarıyla hikayenin kaldığı yerden devam edeceği Dexter yeni sezon; Miami'de değil bu sefer New York'un kurgusal bir kasabası olan Iron Lake'te geçecek. Ayrıca açıklanan bilgiye göre dizide Dexter hala hükümet tarafından aranıyor ve Miami'den çok uzak bir yerde başka bir isim ile yaşıyor olacak.

Dexter daha önce de olduğu gibi yine Show Time'da yayınlanacak. Peki Dexter yeni sezon yayın tarihi belli mi? Henüz bu konuyla ilgili bir detay yok. Tek verilen bilgi Dexter'ın 2021 yılı içerisinde izleyici karşısına çıkacağı... Gelelim Dexter 9. sezon kaç bölüm sürecek?

Yaratıcılığını Clyde Phillips'in üstlendiği Dexter yeni sezon 10 bölümlük bir mini dizi olacak.