İletişim Başkanlığı "Yeni bir birim oluşturduk" diyerek duyurdu, gözler sosyal medyaya çevrildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dikkat çeken bir zamanda ve şekilde Başkanlık bünyesinde Dezenformasyonla Mücadele Merkezi oluşturulduğunu duyurdu.

"Ülkemize karşı yürütülen sistematik dezenformasyon kampanyalarına karşı İletişim Başkanlığımız bünyesinde müstakil bir birim oluşturduk. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi. Merkezimizin koordinatörü olarak atanan İdris Kardaş'ı tebrik eder, kendisine başarılar dilerim." diyerek sosyal medya hesabından duyur yapan Altun bu karar ile akıllara da sorular getirdi.

13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak 13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak

İletişim Başkanlığı Saray'a sığamadı: Ankara'daki gökdelenin akıbeti belli oldu

"Sosyal medya sansürü" olarak yorumlanıp anılan sosyal medya düzenlemesi haberleri beklenirken ve Türkiye'de istifalar, ifşalar, skandallar, seçim güvenliği derken hareketli günler yaşanan bir zamanda oluşturulan ve duyurusu yapılan "Dezenformasyonla Mücadele Merkezi" dolayısı ile zamanlaması konusunda sosyal medyada dikkat çekti.

Bu arada "Dezenformasyonla Mücadele Merkezi" başına A Haber'den İdris Kardaş'ın atandığı iddiası ise sosyal medyayı ayrıca salladı.