DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! İşte 2020 DGS sonuç sorgulama ekranı her yerde aranmaya başladı.  DGS tercih sonuçları, ÖSYM'nin değerlendirmesini tamamlamasının ardından adayların erişimine açıldı.

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! İşte 2020 DGS sonuç sorgulama ekranı her yerde aranmaya başladı. DGS tercih sonuçları, ÖSYM'nin değerlendirmesini tamamlamasının ardından adayların erişimine açıldı. İki yıllık eğitim almış olduğu bölümden dört yıllık ilgili bir bölüme geçiş yapmak isteyen vatandaşlar, aldıkları puan ile DGS tercihlerini gerçekleştirmiş ve bu aşamanın ardından DGS tercih sonuçları için bekleyişe başlamıştı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği 2020 DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından 7 Ekim Çarşamba günü saat 14.00'da açıklandı. İşte sonuç sorgulama ekranı...Toplam 208 bin 46 adayın tercih yaptığını ifade eden ÖSYM, 111 bin 430 kontenjandan 94 bin 24 adetinin dolduğunu duyurdu. Boş kalan kontenjan sayısı ise 17 bin 46 olarak ilan edildi.

Gözden kaçırmayın

Türkiye Değil Ama Kolombiya Cumhurbaşkanı "Atatürk'ün Yolundan Gidiyoruz" Dedi! Sözleri Sonrası "Tokat Attı" Denildi... Türkiye Değil Ama Kolombiya Cumhurbaşkanı "Atatürk'ün Yolundan Gidiyoruz" Dedi! Sözleri Sonrası "Tokat Attı" Denildi...


ÖSYM, DGS tercih sonuçları için şu duyuruyu yaptı;25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı(2020-DGS) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 07 Ekim 2020 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.2020 DGS sonuç sorgulaması nasıl yapılır?DGS 2020 yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriniz ile giriş yapmalısınız.