Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bu geceden itibaren ani bir şekilde düşecek! Meteoroloji'den alarm verdi. Son yılların en sert kışı geliyor! Türkiye bu gece yarısından itibaren dondurucu soğuk ve yağışlı hava etkisi altına girece

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bu geceden itibaren ani bir şekilde düşecek! Meteoroloji'den alarm verdi. Son yılların en sert kışı geliyor! Türkiye bu gece yarısından itibaren dondurucu soğuk ve yağışlı hava etkisi altına girecek! Ani yaşanacak olan bu hava değişimi hasta edebilir!


Türkiye bu gece yarısı itibariyle ani hava değişikliği yaşayacak. Haftalardır mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bu gece yarısı dondurucu soğuğa dönecek. Hava sıcaklıkları bu gece İstanbul'da 15 derece birden düşecek.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Şubat ayında bahar havası yaşayan İstanbullulara kötü haber! İstanbul'da hava sıcaklıkları 15 derece birden düşecek! Yarın yağmur olarak başlayacak yağışlar pazar gününden itibaren kara dönüşecek. Yurdu etkileyecek olan soğuk hava sistemi ayın sonuna kadar devam edecek ve son yılların en sert kışını yaşatacak.


SON YILLARIN EN SERT KIŞI GELİYOR! Meteorolojinin günlerdir uyarısını yaptığı soğuk hava dalgası bu geceden itibaren ülkemize giriş yapıyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bu gece yarısı itibariyle sert bir düşüş yaşayacak.  Türkiye günlerce sürecek bir kar yağışın etkisi altına girecek.

Soğuk hava dalgası şubat sonuna kadar etkisini sürdürecek. İstanbul’lular bu sene kar yağışına doyacak. Bu gece 15 derece birden düşen sıcaklıkların ardından kar yağışı başlayacak. Pazar günü ise şiddetli kar yağışı başlayacak ve Şubat sonuna kadar sürecek. Günlerdir gece yarısı süren şiddetli rüzgarlar da devam edecek.

HASTALIKLARA DİKKAT!

Mevsim normallerinin üzerinde sürecek olan hava değişiminin ani sert düşüşü bağışıklık sistemini de etkileyebilir. Uzmanlar ani hava değişimine karşı vatandaşları uyardı ve hastalıklara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Bol bol C vitamini ve vücudu sıcak tutmayı söyleyen uzmanlar vitamin takviyesi yapılması gerektiğinin altını çizdi.