Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aralık ayında hesaplara 2,1 milyar TL yatırıldığını açıkladı. Bu bağlamda vatandaşlar detayları araştırmaya başladı. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aralık ayında hesaplara 2,1 milyar TL yatırıldığını açıkladı. Bu bağlamda vatandaşlar detayları araştırmaya başladı. İşte detaylar…


Bakan Derya Yanık, Aile Destek Programları kapsamında yapılan destekler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu bağlamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık hesaplara aralık ayında 2,1 milyar TL yattığı ifade edildi. Bu bağlamda vatandaşlar bakanlığın sitesinde desteklerden yararlanmak için takip ediyor. 

Ekran Resmi 2022-12-30 21.30.57


Dikkat Herkes Hesabını Kontrol Etsin!


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere destek programları kapsamında yardımcı olmaya devam ediyor. Bu bağlamda eğitim, doğal gaz faturaları, elektrik faturaları, kira, gıda, yakıt ve daha birçok alanda yardımlar veriyor. Ayrıca çocuk desteği de yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Bakan Derya Yanık çocuk desteği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 


Bakan Derya Yanık Aile Destek Programı kapsamında çocuk desteği ile ilgili olarak “ilk ödeme döneminde 831 bini aşkın haneye 427,9 milyon TL ödeme yaptıklarının açıkladı ve sözlerine “bir sonraki ödeme dönemimizde 1,6 milyon hanemize 883 milyon TL tutarında destek verirken, ödeme tutarını 850 TL-1.250 TL olarak artırdığımız desteğimizde 2 milyondan fazla hanemize 1 milyar TL’yi aşan tutarda ödeme yaptık. Son olarak aralık ayı içerisinde 2,8 milyon haneye 3,6 milyar TL destek verdik” şeklinde devam etti.

Akaryakıtta DEV zam tehlikesi! Arkası kesilmeyen zam curcunası başladı! Akaryakıtta DEV zam tehlikesi! Arkası kesilmeyen zam curcunası başladı!


Çin’ de ortaya çıkıp ardından dünya genelinde yayılan korona virüs sonrası dünya pazarlarında ciddi tedarik kopuşları yaşandı. Bundan kaynaklı küresel piyasalarda yüksek enflasyon ile mücadele devam ediyor. Bu bağlamda küreselleşmiş liberal ekonomiler birbirlerinden etkilenmektedir. Dolayısı ile bir yerde yaşanan ekonomik kriz bütün piyasaları olumsuz etkileme kapasitesine sahiptir.

Ekran Resmi 2022-12-30 21.31.10


Hesaplara 2,1 Milyar TL Yattı!


Küresel piyasalarda yaşanan yüksek enflasyon ile mücadele ülkemizde de devam ediyor. Bu bağlamda Merkez Bankaları gerekli tedbirleri alıp bu yönde adım atmaktadır. Yüksek enflasyonun etkisinden kaynaklı hemen hemen her sektörde zam haberleri gelmektedir. Dolayısı ile bu zamlar karşısında temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan insan bulunmaktadır.

Bu konuda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı büyük bir çalışma yaparak ihtiyaç sahibi ailelere destek programları hazırlamaktadır. Belirtilen şartları sağlayan aileler bu destek programlarından yararlanabiliyor. 


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aralık ayında 2,1 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıldıklarını ifade etti. Ayrıca aralıkta yaklaşık 940 milyon TL de engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını da belirtti. Yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik düzenli ve kapsayıcı sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Derya Yanık önemli açıklamalarda bulundu.


Bakan Derya Yanık, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda aralık ayında 2,1 milyar TL yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadelerini kullandı. Bu bağlamda Bakan Yanık, yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerin hak temelli ve insan odaklı politikalar çerçevesinde yürüttüklerini de belirtti. 


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın ihtiyaç sahibi ailelere destekler vermesi yaşanan ekonomik zorluklar açısından değerlendirdiğimiz zaman oldukça faydalı olduğunu ifade edebiliriz. bu konuda verilen desteklerden en önemlilerinden birinin çocuk desteği olduğunu belirtebiliriz. Öte taraftan eğitim, giyim ve gıda ihtiyaçlarının sağlanması da temel ihtiyaçların sağlanması bakımından önem arz ediyor. Dolayısı ile ihtiyaç sahibi ailelerin bu destek programlarını yakından takip edip başvuru yapması gerekmektedir.