Güney Koreli Kia ve Hyundai 2020 ve 2022 yılları arasında üretilmiş olan araçlarını geri çağırıyor ancak ortaya çıkan çağrı korku yarattı.

SUV modelleri Hyundai Palisade ve Kia Telluride araçlarını geri çağıran Güney Koreli ünlü araç markaları Kia ve Hyundai bu süre zarfı boyunca ilgili otomobillerin sahiplerine araçlarını binaların yakınlarına park etmemeleri uyarısında bulundu.

Tesla ve Mercedes gibi birçok otomobil üreticisi binlerce otomobilini geri çağırırken listeye eklenen Güney Koreli Hyundai ve Kia'nın uyarısı dikkat çekti.

Hyundai ve Kia Aynı Firmanın Mı? - arabam.com

2020 ve 2022 yılları arasında üretilmiş olan SUV modelleri Hyundai Palisade ve Kia Telluride araçlarını geri çağırırken yaptıkları "araçları iade edene kadar binalara yakın park etmemesi çağrısı" panik yarattı.

Gazimağusa'da araç yangını - Kıbrıs Gazetesi - Kıbrıs Haber, KKTC Son Dakika ve Gündem Haberleri

Tam olarak hangi yılda üretilen araçların sorunlu olduğu bilinmediği için 2020 ve 2022 arasında üretilen tüm araçları geri çağıran ünlü iki markanın çağrısının sebebi olarak, ABD’nin Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresine gönderdiği raporlara göre çekme aksamının bir parçası olan devre kartı, kısa devreye sebep olabilecek bir nem problemine sahip olduğu ve bunun da büyük yangın riski taşıdığı öğrenildi.

Hyundai ve Kia otomobillerini topluyor - Otomobil Haberleri

Bu arada  2021 yılında başlayan yangın raporlarının bu geri çağırma sürecini tetiklemiş olduğu ve ilgili markaların henüz bir çözüm bulamadığı belirtilirken otomobillerin sahiplerine yaptığı yangın çıktığı takdirde yayılmaması amacıyla binaların yakınlarına park etmemeleri çağrısının öneminin altı çizildi.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?