Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahmin raporları yayınlandı. Yapılan uyarılarda hava sıcaklıklarının 6 derece daha düşeceği belirtildi. Kar yeniden kapıya dayandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika yeni hava tahmin raporu yayınlandı. Meteorolojiden açıklanan rapora göre hava sıcaklıklarında 6 derece birden düşüş bekleniyor. Aynı zamanda yağmur ve kar yağışı uyarısı yapıldı. Yani birçok ilde kar yağışı ve yağmur etkili olacak. Özellikle kıyı bölgelerde Yağmur şiddetli olarak beklenirken Doğu Anadolu ve Erzurum çevrelerinde ise yoğun kar yağışı olacağı tahmin ediliyor. Diğer yandan bu bölgelerde Çığ tehlikesi olduğuna da dikkat çekilerek vatandaşların tedbirli olması istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü aynı zamanda 26 Kent için uyarı mayınladı. 16 Kent için sarı kodlu uyarı yapılırken 10 Kent için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Gözden kaçırmayın

Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek! Bu Kadarına Pes! Avrupa Konseyi Raportörlerine Kavala’yı Ziyaret İzni Verilmedi! Bedelini Maddi Manevi Halk Ödeyecek!

dikkat-meteoroloji-uyardi-hava-sicakliklari-6-derece-dusecek-kara-kis-geri-geliyor-3

Hava sıcaklıkları azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre Doğu kesimlerde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalacak. Batı kesimlerde ise 1 ila 3 derece arasında artış bekleniyor. Özellikle Doğu Anadolu'nun yüksekleri ile Erzurum'un güney kesimlerinin yükseklerinde yoğun kar yağışı olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayınladığı uyarıda yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olan buzlanma ve doğum riskine karşı vatandaşların tedbirli olmasını İsterken aynı zamanda eğimli bölgelerde çığ ya da ani sel ve su baskınları olabileceğini duyurdu.

dikkat-meteoroloji-uyardi-hava-sicakliklari-6-derece-dusecek-kara-kis-geri-geliyor-2

26 kent için uyarı yayınlandı

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 26 kendi için uyarıda yapıldığı. 16 Kent için sarı kodlu uyarı verilirken 10 kendi içini ise turuncu kodlu uyarı verildi. Vatandaşların Bu bölgelerde tedbirini alması istenirken yoğun kar yağışı nedeniyle veya yoğun Yağmur nedeniyle oluşabilecek risklere karşı tedbir alınması istendi.