Dilan Polat, sosyal medyanın hedef tahtası haline geldi. Kendisi ve eşi hakkındaki iddialar gündemdeyken bir gerçek daha ortaya çıktı. Canlı yayında söyledikleri hatırlatıldı...

Dilan Polat'ın canlı yayında kahve içerken ki görüntüleri çok konuşulmuştu. Altın tozlarıyla ilgili söyledikleri kendisine tekrar hatırlatıldı. Şatafatlı hayatıyla dikkat çeken fenomen isim, içtiği fincanla tekrar şok etti. 

Ünlü sosyal medya fenomeni Dilan Polat'ın lüks yaşamı ve paylaşımlarıyla sıkça gündeme gelmesi, birçok tartışmayı da beraberinde getiriyor. Polat'ın mal varlığıyla ilgili yaşanan belirsizliklerin ardından altınlı tozu ve fincanıyla ilgili iddialar ortaya atılmıştı. Polat bu iddialara karşı, göz yaşlarıyla fincanın ve altın tozunun gerçekte sahte olduğunu savunmuştu. Ancak sonrasında, gerçek fiyat bilgisi kamuya sızdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat, eşi Engin Polat ve bazı aile bireyleri hakkında dikkat çekici bir soruşturma başlattı. Bu soruşturma kapsamında; suç örgütüne dahil olma, suçtan elde edilen kazançları aklama ve vergi ihlalleri gibi ciddi suçlamalarla karşı karşıya kaldılar.Dilan Polat'ın bir televizyon programında altın detaylı fincanından içtiği kahve, gündemde büyük yankı uyandırmıştı. Polat, bu fincanla ilgili tartışmalara, "Fincan sahte ve bu altın tozu dediğiniz malzeme birçok kafede 100 TL'ye satılıyor." şeklinde yanıt vermişti.

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…

dilanpolatkahve

Dilan Polat hakkında kara para aklama iddialarını araştıran MASAK, fincanın gerçek değerini açığa çıkardı. Yapılan incelemelere göre, Polat'ın kullandığı altın detaylı fincanın gerçekte 46 bin TL değerinde olduğu anlaşıldı.