Dilan Polat ve Engin Polat'a ait şubelerin kapanıp kapanmayacağı merak edildi. Pek çok şirketin incelemeye alındığı MASAK raporlarında yer aldı. Peki kara para aklanıyor mu? Dilan Polat ve Engin Polat hapis cezasıyla yargılanacak mı?

Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı! Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı!

Dilan Polat, son günlerde kara para aklama olayları ile gündeme geldi. Kendisine ve eşine ait şirketleri üzerinden kirli para aklandığı ve temize çıkarıldığı iddia edildi. MASAK'ın hazırladığı rapor ise hala gündemde. Polat ailesinin şirketleri kapatılacak mı? 

Polat Ailesinin Şirketleri Kapatılacak mı?

Dilan Polat ve Engin Polat, lüks yaşam biçimleriyle tanınan bir çift olup son zamanlarda kara para aklama ve vergi kaçakçılığıyla ilgili iddialarla adları anılmaya başlandı. Ancak, çift bu iddiaları reddediyor. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), çiftle ilgili bir rapor hazırladı ve bu rapor, çiftin birden fazla şirketi kontrol ettiği ve bu şirketler üzerinden şüpheli milyonlarca liralık işlemlerin gerçekleştiğini belirtti.

dilanpolatt2

Sahte Harcamalar Gündemde!

Bu şirketlerin birçoğunun gerçek olmayan alımlar yaptığı, beyanname sunmadığı ve bankacılık faaliyeti göstermediği tespit edildi. Rapora göre, 200 milyon liralık harcamaların sahte olabileceği ve bu paraların Engin Polat'ın kontrolündeki şirketlere aktarıldığı anlaşıldı. Bu paraların bir kısmıyla da lüks araç ve emlak alımı yapıldı.

MASAK Raporu Detaylı Şekilde Açıkladı

MASAK raporunda ayrıca, Polat çiftinin bankacılık faaliyetleri ve diğer mali işlemlerinin durdurulabileceği de belirtiliyor. Dilan ve Engin Polat dışında, ailelerine ait sekiz kişi de bu soruşturma kapsamında yer alıyor. Bu bireylerin çeşitli sektörlerde 16 şirketle bağlantılı oldukları belirtiliyor. Çeşitli şirket hesaplarına 500 milyon lira üzerinde para transferi yapıldığı ve bu transferlerin büyük bir kısmının online satışlar ve kredi kartı ile gerçekleştiği tespit edildi. Nakit çekimlerinin hemen ardından bu paraların Engin Polat'ın yönetimindeki emlak şirketine yatırıldığı belirlendi.

MASAK, internet satışlarından elde edilen gelirlerle ilgili olarak sahte belge düzenlenmiş olabileceğini ve Engin Polat'ın şirket hesaplarına transfer edilen paraların kara para aklama suçunu oluşturabileceğini ifade etti.