Alman mevkidaşı Maas ile basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, Fenerbahçe taraftarı olduğunu hatırlattı ve Mesut Özil gibi bir dünya yıldızının Fenerbahçe'ye gelmesinden gurur duyduklarını kaydetti. Mesut'un Alman Milli Takımı'nda büyük başarılara imza

Gözden kaçırmayın

Yok Böyle Video! Melih Gökçek Konuştu Paylaşım Rekoru Geldi! Kahkaha Garantili Video! Yok Böyle Video! Melih Gökçek Konuştu Paylaşım Rekoru Geldi! Kahkaha Garantili Video!
Alman mevkidaşı Maas ile basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, Fenerbahçe taraftarı olduğunu hatırlattı ve Mesut Özil gibi bir dünya yıldızının Fenerbahçe'ye gelmesinden gurur duyduklarını kaydetti. Mesut'un Alman Milli Takımı'nda büyük başarılara imza attığını kaydeden Çavuşoğlu, aynı başarının Türkiye'de de tekrarlanacağına inandığını aktardı.


Çavuşoğlu'ndan Heiko Maas'a Mesut Özil dokundurması!


Çavuşoğlu, daha önce Mesut Özil'in de aralarında yer aldığı Türk futbolcuların, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İngiltere ziyareti sırasında fotoğraf çektirdiklerini hatırlattı. Verilen fotoğrafları o dönem şiddetle eleştiren mevkidaşı Maas'a laf dokunduran Çavuşoğlu, Alman siyasetçilerin Mesut'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine itiraz etmeyeceklerini umduğunu kaydetti.


Maas: "Mevlüt bana o fotoğrafı gösterdi"


Mesut'un transferi hakkında konuşan Alman Dışişleri Bakanı Maas, bunun aşı konusundan bile çok daha hassas olduğunu belirtti. Mesut Özil'in Alman Milli Takımı, Real Madrid ve Arsenal'deki başarılarını Türkiye'de de elde edeceğini düşündüğünü söyleyen Maas, futbolcunun İstanbul'da mutlu olmasını dilediklerini belirtti. Maas, mevkidaşı Çavuşoğlu'nun kendisine Mesut Özil'in Fenerbahçe forması giydiği küçüklük fotoğrafını da gösterdiğini söyledi.

Bölge politikası hakkında açıklamalar!


Son dönemlerde Avrupa'da en fazla konuşulan konunun Doğu Akdeniz meselesi olduğunu kaydeden Maas, artık ileriye bakmak gerektiğini kaydetti. İslamiyet düşmanlığının maalesef Almanya'da somut bir olgu olduğunu aktaran Maas, bu konuda önlemler aldıklarını belirtti. Yunanistan ile istikşafi görüşmelerin başlayacağı tarihin 25 Ocak olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu da iki ülke arasındaki bütün tartışmalı konuları masaya yatıracaklarını bildirdi.