Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 personel alımı başvuru şartları son dakika açıklandı! Bu açıklamaya göre Diyanet'e 3500 İmam Hatip ve 1500 Kur'an kursu öğreticisi ile birlikte 100 müezzin personel alımı yapılacak.  Peki Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 perso

Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 personel alımı başvuru şartları son dakika açıklandı! Bu açıklamaya göre Diyanet'e 3500 İmam Hatip ve 1500 Kur'an kursu öğreticisi ile birlikte 100 müezzin personel alımı yapılacak. Peki Diyanet İşleri Başkanlığı 5000 personel alım şartları neler? Diyanet İşleri Başkanlığı İmam Hatip alım şartları... Diyanet İşleri Başkanlığı müezzin alım şartları ve Diyanet İşleri Başkanlığı 1500 Kur'an kursu öğreticisi başvuru şartları neler... İşte detaylar...Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından son dakika yapılan açıklamada KPSS şartı olmak koşulu ile 5000 personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu açıklamaya göre Diyanete alınacak 5000 personelden 3500'ü İmam Hatip 1500'ü de Kur'an kursu öğreticisi olarak göreve alınacakken öte yandan 100 müezzin personelde alınacağı belirtildi.

Resmi Gazete mükerrer sayısında yayınlanan ilanda Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olmak için başvuruda bulunacaklar ın 2018 yılı KPSS B grubundan lisans mezunları için KPSS 124 puan ve önlisans mezunları için Kpss 123 ve ortaöğretim mezunları için de KPSS 122 puan türünden en az 50 puan alma koşulu konuldu.Diyanet İşleri personel alım başvuru şartlarında ilk olarak sadece kadın adayların başvuru yapacağı ifade edilirken, başvuru şartlarını Taşıyan adayların 12 27 Ekim arasında başvuru yapabilecekleri belirtildi. sinav.meb.gov.tr adresi üzerinden doldurulacak olan belgelerle istenilen diğer belgeleri il veya ilçe müftülüğüne teslim etmeleri gerekmekte olduğu da belirtildi.

Sıralama nasıl yapılacak

Gözden kaçırmayın

Aman Dikkat! "Pis Kokular Geliyor!" Denildi Ve Açıklandı! Keriz Silkeleme Operasyonu Geliyor! Aman Dikkat! "Pis Kokular Geliyor!" Denildi Ve Açıklandı! Keriz Silkeleme Operasyonu Geliyor!


Başvuruların yapılması sonrasında KPSS puanı en yüksek adaydan başta olmak üzere açıklanan kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınav için davet edilirken, sınav tarihi ve başvuruların açıklanması akabinde seçilen adaylar başkanlık internet sitesinden de duyurulacak.