“Fiyatları tayin eden Allah’tır” fetvası ile tepkilere neden olan Diyanet'ten bu defa da yağ kuyrukları için gelen açıklama şaşkınlık yarattı.

Diyanet’in Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, “Marketlerdeki görüntüler hiç bize yakışmıyor” demesi ile Türkiye'nin gündemini yine "Diyanet" yaptı.

Diyanet’in dini konulardaki en yüksek karar ve danışma organı olan Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından “Ticarette kâr haddi var mı?” sorusu eşliğinde paylaştığı “Fiyatları tayin eden Allah’tır” hadisine işaret eden fetva akıllara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Sadece bizim yaptıklarımıza bakmayın. Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır” açıklamasını da getirerek ciddi bir tartışma başlatmıştı ki, bu defa da çok daha ilginç bir yorum geldi.

Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir? Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir?

Diyanet TV’de “Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsü’nden” programı ile de tanınan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen 15 Temmuz’da sosyal medya hesabından da paylaştığı bir bölümde, marketlerdeki yiyecek kuyruklarına değindi ama sözleri olay oldu.

“Marketlerde yağ kuyrukları” üst başlığı ile İşliyen, vaazında, “Rızkı veren Allah’tır. Rızkımız konusunda çok endişeye kapılmamak, çalışmak ama korkmamak lazım. Zor günlerde marketlerde bu görüntüler hiç bize yakışmıyor” demesi "vatandaşı suçlamak" olarak yorumlandı.

Yiyecekleri depolamanın da yanlış olduğunu vurgulayan İşliyen, “Bazen Allah çok nasip eder ama yeme izni vermez. Bir lokma yiyemez. Rızkın gerçek sahibinin Allah olduğunu unutmamak lazım” diyerek konuşmasında devam etti ama "hiç bize yakışmıyor" sözleri akıllarda kaldı.