Yoksullukla sınanan Türkiye'de Diyanet’te ‘hanımefendi’ diye hitap edilen Seher Erbaş’a özel kalem görevlendirildiği haberi sonrası ortalık karıştı.

Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş için özel kalem atandığı haberleri sonrası personel iddiayı kabul etmezken fotoğraflarda yer almasını ise “tesadüf” olarak nitelendirince konu daha da çok gündem oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş'ın önce il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldığı sonrasında ise çantasını koruma polisine taşıttığı ortaya çıkmıştı ki hakkında son ortaya çıkan bilgi ise özel kalem tahsis edildiği oldu.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'IN EŞİ SEHER ERBAŞ KÜTAHYA'YA GELDİ

Başkanlıkta “vaize” kadrosunda bulunan Rukiye Öztunç’un  Erbaş’ın özel kalemi olarak görevlendirildiği açıklanırken, Öztunç ise Erbaş’ın özel kalemi olmadığını iddia ederek  Erbaş’la aynı programlara katılmasını ve fotoğraflarda yer almasını “tesadüf” olarak nitelendirdi.

Cumhuriyet önce Seher Erbaş’a, Diyanet içinde “hanımefendi” şeklinde hitap edildiğini, il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ettiğini, çalışmalar hakkında “bilgi aldığını” gündeme getirmişti ve Haziran ayında ise Erbaş’ın ziyaretlerinde çantasını koruma polisine taşıttığı ortaya çıkmıştı.

Tepkilerin ardından ise geri adım atılmıştı ki bu defa Seher Erbaş, özel kalem tahsisi iddiasıyla gündeme geldi. Aydın Kuşadası Müftülüğü bünyesindeki Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nda vaize olarak görev yapan Rukiye Öztunç’un, 2021 sonunda başkanlığa geçtiği ve Seher Erbaş’ın özel kalemi olarak görevlendirildiği iddiaları geldi.

Öztunç’un, Seher Erbaş’ın hem yurtiçi hem de yurtdışındaki tüm programlarına eşlik etmesi dikkat çekerken Erbaş’ın başta Fransa, Almanya, Kosova olmak üzere yurtdışı ziyaretlerinde yanında yer alan Öztunç, Erbaş’ın Diyanet’e bağlı kurs ve müftülüklere yönelik düzenlediği programlarda da bulunuyordu.

Diyanet’in bazı ziyaretlere ilişkin paylaşılan fotoğraflarında Öztunç’un, Erbaş’ın hemen yanında yer aldığı görülürken, bazı fotoğraflarda ise Erbaş’ın, Öztunç’a çantasını taşıtması ayrıca dikkat çekmişti.

Bu arada Seher Erbaş’ın yurtiçi ve yurtdışı ziyaretlerini hangi sıfatla yaptığı ve kaynağın Diyanet bütçesinden karşılanıp karşılanmadığı ise halen bilinmiyor.

Cumhuriyet’in ulaştığı Öztunç iddiaları redderken Seher Erbaş’ın özel kalemi olmadığını söyleyerek “Böyle bir şey yok. Ben vaizim. Vaizlik yapıyorum ve özel kalem personeliyim. Seminer için yurtdışındaydım vaiz olarak. O nedenle yurtdışındaydım. Tesadüf. Seher Hanım’la alakası yok” dedi.

T.C.CUMHURBAŞKANLIĞI : Emine Erdoğan: “Bugün hayatımıza yeni bir tanım olarak giren sürdürülebilir yaşam kriterleri aslında İslam'ın özüdür”

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…