Benzinli ve motorinli sıfır araç fiyatları hem ülkemizde hem de dünyada en sık takip edilen konuların başını çekiyor.

Ülkemizde son dönemde döviz kurlarındaki artış nedeniyle araba fiyatlarında artış yaşandı. Öte yandan dünyada da 2030 ve 2040 yıllarından sonra dizel ve benzinli araçların kullanımdan kaldırılması planlanıyor. Uzmanlar ise bu gelişmelerin dizel otomobillerin fiyatlarını düşüreceğini iddia ediyor.

SSK, Bağkur'lu emekliyi sevindirecek gelişme! SON DAKİKA maaşlara yeni düzenleme geliyor SSK, Bağkur'lu emekliyi sevindirecek gelişme! SON DAKİKA maaşlara yeni düzenleme geliyor

Motorin dizel sıfır otomobilde yüzde 50 indirim için tarih verildi. Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatları dünya genelindeki tüm ülkelerde en başta araştırılan konu oluyor. Öte yandan Avrupa'da konuşulan dizel ve benzinli araçların kullanımdan kaldırılma planlarının fiyatlara tesir edeceği söyleniyor. Uzmanlar bu kararın uygulanmaya başlanmasına kalmadan fiyatlarda yüzde 50'ye varan düşüşler yaşayacağını iddia ediyor. Ancak bunun için belirtilen tarih 2025-2030 sonrası oluyor.

İBRE TERSİNE DÖNDÜ

Önceki yıllarda ülkemizde dizel araçlar popülerdi. Ancak son dönemde motorin fiyatlarının giderek artması bu durumu tersine çevirdi.

LPG'Lİ OTOMOBİLE GEÇİŞ ARTIYOR

Şimdi benzinli araçlar daha çok rağbet görürken LPG'li otomobillere dönüş sayısında da artış yaşanıyor.

AVRUPA'DAN DİZEL VE BENZİNLİ ARAÇ KARARI

Avrupa'da 2025-2030'da gelmesi beklenen dizel ve benzinli araçların kullanımdan kaldırılma planlarının fiyatları etkileyeceği konuşuluyor.

YÜZDE 50 DÜŞÜŞ İDDİASI

Hatta öyle ki, sıfır ve ikinci el araba fiyatlarında bu karar sonrası yüzde 50 düşüş yaşanacağı iddia ediliyor.