Akıncı dizisine Adalet Bakanlığı’ndan sert tepki! O sahne dizinin başını yaktı! Hukuki işlem başlatılacak! Yayından kaldırılabilir

Akıncı dizisinde beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Yayınlanan cezaevi sahnesine tepkiler büyüyor. Konu yargıya taşındı!

akıncı

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATV ekranlarında yeni başlayan, başrollerinde Şükrü Özyıldız ve Büşra Develi’nin yer aldığı Akıncı dizisinde şok gelişme yaşandı. Dizide yer alan cezaevi sahnesine tepkiler yağdı. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç, bu durumu yargıya taşıyacağını duyurdu!

İşte detaylar..

Kadrosunda Tolga Tekin, Sermet Yeşil, Ayça Erturan, Didem İnselel, Serhan Onat, Yıldıray Şahinler, Müge Boz, Berrak Kuş, Berrin Arısoy, Yılmaz Bayraktar, Atakan Hoşgören ve Deren Talu gibi birçok ünlü isim yer aldığı  yapımcılığını NTC Medya üstlendiği ve  yönetmen koltuğunda Veli Çelik oturduğu Akıncı dizisinin cezaevindeki bir sahnesinde yapılan hata yüzünden gündeme gelerek, tepkilerin odağı oldu!

Yayınlanan sahnede cezaevi savcısı, cezaevi müdürü ve ceza infaz memurlarının bir komiser önünde sıraya dizildiği görülüyor. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç bu duruma tepkisini twitter hesabı üzerinden paylaşım yaparak gösterdi. Yunus Alkaç “Reyting uğruna Ceza İnfaz Kurumlarını ve fedakar personelimizi zan altında bırakıp, devletin işleyişi konusunda da farklı algılara neden olan anlayışı şiddetle kınıyorum. Konunun takipçisiyiz ve her türlü hukuki yetkimizi kararlılıkla kullanacağız” ifadelerini kullandı.

Bir diğer tepki ise Hakim Nuh Hüseyin Köse tarafından geldi. “Başçavuşun, müdürün, komiserin arasında hiyerarşi bulunmadığını bilmekten aciz senaryoları kahvede mi yazıyorlar anlamıyorum” dedi.

 

Yorumlar kapalı.