Kırmızı Oda Zafer kimdir? Yiğit Özşener kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Evli mi?

Her hafta birbirinden ünlü konuklarıyla izleyici karşısına çıkan Kırmızı Oda dizisi 26 Mart Cuma akşamı 30. bölümüyle ekranlara gelecek. Kırmızı Oda yeni bölümde yepyeni bir hikaye ile iki yeni oyuncu diziye konuk olacak. Bu isimlerden biri de usta oyuncu Yiğit Özşener olacak. Kırmızı Oda'da Zafer karakterine hayat verecek olan Yiğit Özşener kimdir merak edildi. Peki Kırmızı Oda Zafer kimdir? Yiğit Özşener kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Evli mi? İşte detaylar...

kirmizi-oda-zafer-kim-nasil-biri

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda 26 Mart Cuma akşamı 30. bölümüyle ekranlara gelecek. OGM Pictures’ın yapımcılığını, Cem Karcı’nın yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünde Binnur Kaya’nın yer aldığı Kırmızı Oda, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenerek kaleme alınıyor. Kadrosunda Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin, Sezin Bozacı ve Baran Can Eraslan’ın yer aldığı dizi gerçek hayat hikayelerini anlatıyor.

Her bölümünde birbirinden farklı ünlü isimlerin rol alacağı Kırmızı Oda 30. bölümde Yiğit Özşener izleyici karşısına çıkacak. Dizide Zafer adlı varlık bir iş insanına hayat verecek olan Yiğit Özşener, yeni bölüm ön izlemedeki performansıyla bir hayli dikkat çekti. Peki Kırmızı Oda Zafer kimdir? Yiğit Özşener hangi dizilerde oynadı? Kaç yaşında

Kırmızı Oda Zafer kimdir?

Kırmızı Oda dizisindeki Zafer konusunda henüz net bir bilgimiz yok. Ancak  ön izlemeden anladığımız kadarıyla Zafer, evliliğinde mutsuz olan, belki de eşine yeterince ilgi alaka göstermeyen varlıklı bir o kadar da işkolik bir adam… Kitapta da Zafer ve Nihal’in hikayesi şöyle… Babasına inat bir kadınla evlenen Zafer, onu sevmiyor hiç ilgi de göstermiyor. Ancak karısı Nihal bayıldığında ona ilgi gösteriyor. Eşini seven Nihal de bu nedenle sürekli nedensiz olarak baygınlık geçiriyordu. Bu nedenle eşi ile olan hikayesi bir hayli dikkat çekeceğe benziyor.

Yukarıda da söylediğimiz gibi Kırmızı Oda dizisinde Zafer karakterini Yiğit Özşener canlandıracak.

Kırmızı Oda’nın Zafer’i Yiğit Özşener kimdir? Kaç yaşında 

6 Nisan 1972 doğumlu olan Yiğit Özşener, İzmirli’dir. 1,75 boyundaki Özşener, 48 yaşındadır. Yiğit Özşener, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 1997-1999 yılları arasında Koç Üniversitesinde İşletme master’ı yaptı.

1994 yılında Studio Oyuncuları Topluluğu’nda eğitim almaya başladı ve 2001 yılına kadar aynı yerde çeşitli oyunlarda yer aldı. 1995’te Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği “Gergedanlaşma” ile profesyonel olarak oyunculuğa başladı. Bu oyunla, Bulgaristan ve Makedonya’da gerçekleştirilen festivallere katıldı. Ardından sırasıyla Harold Pinter’in yazdığı “Gitgel Dolap”, Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği “Oyuncu” gibi oyunlarda yer aldı.

2000 yılında Delphi’de gerçekleştirilen 10. Antik Oyunlar Festivali’nde, Thedoros Terzopoulos’un yönettiği “Herakles” üçlemesinde oynadı. 2001 yılında Studio Oyuncuları’nın “Gergedanlaşma” oyununda tekrar yer aldı. 2006 yılı Dünya Tiyatro Olimpiyatları bünyesinde Türk-Yunan ortak yapımı Thedoros Terzopoulos yönetiminde Persler projesinde oyunculuk yaptı. 2008-2009 sezonunda Kerem Kurdoğlu’nun Kafka’nın “Dava”sından yola çıkarak yazdığı “İstanbul’da Bir Dava” adlı oyunda oynadı. 2009 yılında tekrar Studio Oyuncuları ile çalışmaya başladı ve Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği Evridike’nin Çığlığı’nda oyunculuk yaptı. Tiyatro dışında sinema ve TV filmleri ve dizilerinde oynadı. ÇASOD üyesi olan sanatçı, aynı zamanda seslendirme yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Yiğit Özşener dizileri

 • Ramo (Yavuz, Show TV, BKM, 2020)
 • Üzgünüm Leyla (2001)
 • Karanlıkta Koşanlar (2001)
 • Unutma Beni (2002)
 • Zeybek Ateşi (2002)
 • Estağfurullah Yokuşu (2003)
 • 24 Saat (2004)
 • Arapsaçı (2004)
 • Rüzgarlı Bahçe (2005)
 • Rüya Gibi (2006)
 • Dudaktan Kalbe (2007), Kayıp (2007)
 • Ezel (2009), Son (2012)
 • Esir Şehrin Gözyaşları – Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi (2012)
 • İntikam (2013)
 • Yüzyıllık Mühür (Trt1)
 • Bozkır (Başkomiser Seyfi, Blu Tv, 2018)

 

Yorumlar kapalı.