Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dizi Haberleri

30 Aralık 2020 Çarşamba 20:32:14

Son Güncelleme: 30/12/2020 20:31:49

Kuruluş Osman Savcı bey kimdir? Kim oynuyor? Savcı bey tarihte nasıl ölecek

ATV’nin fenomen dizisi Kuruluş Osman heyecan yüklü bölümleriyle nefes kesmeye devam ediyor. Peki, Kuruluş Osman Savcı Bey karakteri kimdir? Kuruluş Osman Savcı Bey’in hikayesi nasıl ilerleyecek? Savcı Bey’i hangi oyuncu canlandırmaktadır? İşte detaylar…

Ekranların sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni sezon bölümleriyle seyirciden tam not almaya devam ediyor. Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen dizi Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Kayı Obası’ndan Osman Bey’in hikayesini ekrana taşıyor. Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğindeki Kuruluş Osman dizisinin başrolünde Burak Özçivit yer alıyor. Kuruluş Osman dizisinin en önemli karakterlerinden birisi Savcı Bey olarak karşımıza çıkıyor.

Kuruluş Osman Savcı Bey kim oynuyor?

Diziye 28. bölümünden itibaren katılan Savcı Bey karakterini Kanbolat Görkem Aslan canlandırmaktadır. 4 Kasım 1980 tarihinde Düzce’de dünyaya gelen oyuncu, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Ekrandaki asıl çıkışını ize Poyraz Karayel dizisiyle gerçekleştirmiştir.

Savcı Bey gerçekte kimdir?

Kayı Obası’nın lideri Ertuğrul Gazi’nin oğlu olan Savcı Bey, Osman’ın ağabeyidir. Tam adı Saru Batu Savcı Bey, 1249 yılında Domaniç Akmeşhed Alçay da doğduğu bulunmaktadır. Ertuğrul Gazi’nin üç oğlundan biri olan Savcı Bey, lider kişiliğiyle tanınmaktadır. Bayhoca ve Süleyman olmak üzere iki oğlu bulunmaktadır. Tarihi bilgilere göre Savcı Bey, 1287 yılında yapılan Domaniç Savaşı’nda şehit düşmüştür. Kuruluş Osman dizisindeki Savcı Bey, Kayı Obası’nın liderliğini ele geçirmek ve babasından sonra yönetime el koymak için mücadele etmektedir.

Bu süreçte en büyük rakibi kardeşi Osman olacaktır. Osman’a karşı sert ve acımasız davranan Savcı Bey, kardeşinin cesaretini cezalandırmaya çalışır. Kayı Obası halkının lider olarak Osman’ı tercih edeceğinin farkında olduğu için onlara karşı sert davranmaktan geri kalmaz. Osman, ağabeyi Savcı Bey’e karşı derin bir saygı beslemesine rağmen doğru bildiği yolda yürümekte ısrar eder.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı