Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dizi Haberleri

14 Ekim 2020 Çarşamba 23:07:48

Kuruluş Osman Savcı karakteri ne zaman çıkacak? Savcı Bey kimdir? Gerçek adı ne

ATV'nin fenomen tarihi dizisi Kuruluş Osman 14 Ekim çarşamba akşamı 2. sezonuyla ekranlara merhaba dedi. Osman Bey döneminin anlatıldığı dizinin kadrosuna yeni sezonda birçok başarılı oyuncu katıldı. En çok merak edilen ise Osman Bey'in ağabeyi Savcı Bey'in diziye ne zaman dahil olacağı konusuydu. Kuruluş Osman yeni Savcı Bey'i canlandıran oyuncu nihayet ortaya çıkacak. Peki Kuruluş Osman Savcı karakteri ne zaman çıkacak? Savcı Bey kimdir? Gerçek adı ne

ATV’nin fenomen tarihi dizisi Kuruluş Osman 14 Ekim çarşamba akşamı 2. sezonuyla ekranlara merhaba dedi. Osman Bey döneminin anlatıldığı dizinin kadrosuna yeni sezonda birçok başarılı oyuncu katıldı. En çok merak edilen ise  Osman Bey’in ağabeyi Savcı Bey’in diziye ne zaman dahil olacağı konusuydu. Kuruluş Osman yeni Savcı Bey’i canlandıran oyuncu nihayet ortaya çıkacak. Peki Kuruluş Osman Savcı karakteri ne zaman çıkacak? Savcı Bey kimdir? Gerçek adı ne? İşte detaylar…

Başrolünde Burak Özçivit’in yer aldığı Kuruluş Osman, bu akşam 29. bölümüyle ekranlara geldi. Diziyi izleyen herkes Kuruluş Osman Savcı Bey kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Çünkü Kuruluş Osman yeni bölümde Ertuğrul Gazi’nin oğlu Savcı Bey Kayı Obası’na dönüyor. Hal böyle olunca Kuruluş Osman Savcı Bey kim olacak? Savcı Bey kimdir? Gerçek adı ne merak edildi. 

Kuruluş Osman Savcı Bey kimdir? Tarihte öyle biri var mı

Saru Batu Savcı Bey (d.1249 – ö. M.1287, Domaniç Akmeşhed / Alçay). Oğuzlar’ın Bozok kolunun Kayı Boyu’na mensup olup Ertuğrul Gazi’nin üç oğlundan ikincisidir . Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ağabeyidir. Domaniç savaşı (1287) esnasında şehit düşmüştür. İki oğlu bulunmaktadır Bayhoca ve Süleyman Bey’dir. Ahi Dağı güney sırtında Kurșunlu’nun kuzeyinde bulunan İkizce Köyü yakınlarındadır.

Kuruluş Osman dizisinde Savcı Bey’e Kanbolat Görkem Arslan hayat verecek.

Kuruluş Osman Kanbolat Görkem Arslan kim?

Kanbolat Görkem Arslan, 04 Kasım 1980 tarihinde Düzce’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk eğitimini Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde alan Arslan, televizyon ekranlarındaki kariyerine 2004 yılında Çemberimde Gül Oya ile başlamıştır. 1998 yılından bu yana Tiyatro sahnelerinde ye alan Arslan’ın ‘Daire’, ‘Yurt’, ‘Teslimiyet’ gibi sinema filmleri de bulunmaktadır.

Kanbolat Görkem Arslan rol aldığı diziler ise şöyle;

HAYAT BAZEN TATLIDIR, 2016

POYRAZ KARAYEL, Kanal D, 2014

TATAR RAMAZAN, ATV, 2013

YER GÖK AŞK, FOX TV, 2010

ASİ, Kanal D, 2007

HATIRLA SEVGİLİ, ATV, 2006

KIRIK KANATLAR, Kanal D, 2005

ÇEMBERİMDE GÜL OYA, Kanal D, 2004

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı