Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dizi Haberleri

21 Kasım 2020 Cumartesi 11:43:28

Payitaht Abdülhamid Saliha Sultan kimdir? Gerçekte var mı? kim canlandırıyor

Payitaht Abdülhamid Saliha Sultan kimdir? Payitaht Abdülhamid Saliha Sultan rolünü kim canlandırıyor. Osmanlı Saliha Sultan var mıydı? Payitaht Abdülhamid Saliha Sultan karakterinki kim canlandırıyor. Vildan Atasever kimdir?, nerelidir, kaç yaşındadır?

TRT 1’in sevilen dizisi Payitaht Abdülhamid yeni bölümleriyle ekrana gelmeye devam ediyor. Peki, Payitaht Abdülhamid Saliha Sultan karakterini kim canlandırıyor? Tarihte Saliha Sultan diye birisi var mı? Saliha Sultan karakterinin hikayesi nasıl ilerleyecek? İşte Saliha Sultan ile ilgili merak edilenler…

Ekranların fenomen haline gelen dizisi Payitaht Abdülhamid yeni sezona hızlı bir giriş yaptı. Tarih severlerin yakından takip ettiği dizi Cuma akşamları yeni bölümleriyle seyirci karşısına çıkıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin anlatıldığı dizi de Sultan Abdülhamid Han’ın devleti aliyeyi ayakta tutma mücadelesi işleniyor. Hem içeride hem de dışarıdaki düşmanlara karşı savaşan Sultan Abdülhamid, cümle Osmanlı mülkünü korumak için elinden geleni yapıyor. Yüksek bütçeli dizi, Türk milletinin şanlı tarihini başarılı bir şekilde ekrana yansıtıyor.

Payitaht Abdülhamid oyuncu kadrosuna da sürekli yeni isimler katılıyor. Son olarak Saliha Sultan karakterinin dahil edildiği dizi de heyecanın dozajı yükseltildi. Saliha Sultan, Sultan Abdülaziz’in kızıdır. Osmanlı tarihinde önemli bir yer edinen Saliha Sultan, güçlü bir kadındır. Payitaht Abdülhamid Saliha Sultan karakterini Vildan Atasever canlandırmaya başladı. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisindeki performansıyla beğeni kazanan Vildan Atasever, Saliha Sultan’ı canlandırmaktan dolayı mutlu olduğunu açıkladı. Saliha Sultan’ın saraya gelmesiyle birlikte dengelerde de değişim başlıyor. Tarihi bilgilere göre Saliha Sultan 1946 yılında sürgündeyken hayatını kaybetmiştir

. Osmanlı İmparatorluğu’nun değerlerine son derece bağlı olan Saliha Sultan, hayatının son dönemlerinde mütevazi bir yaşam sürmüştür. Sultan Abdülaziz’in vefatı ile saraydaki gücünü kaybetmesine rağmen, halk arasında sevilen bir isim olmayı başarmıştır. Vildan Atasever, 1981 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Hülya Avşar’ın başrolünde yer aldığı Kadın İsterse dizisiyle çıkış yapan güzel oyuncu, sinema filmlerindeki cüretkar sahneleriyle adından söz ettirmiştir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı