Teşkilat Mete Bey Kim? Teşkilat Mete Bey Gerçek Adı Ne? Mesut Akusta Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

babil-in-acimasiz-suleyman-i-bakin-kiminle-evli-717404_1662_1_b

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRT 1 ekranlarında bugün itibariyle başlayan yeni dizi Teşkilat dizisinde Mete Bey karizmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Peki Teşkilat Mete Bey karakterini canlandıran Mesut Akusta kimdir? İşte tüm detaylar

Başrollerinde Deniz Baysal ve Çağlar Ertuğrul’un yer aldığı yeni TRT dizisi Teşkilat ilk bölümü ile ekranlara geldi. Teşkilat dizisi oyuncu kadrosu ve hikayesi ile dikkat çekerken dizinin Mete Bey’i gözleri üzerine topladı. Mete karakterini canlandıran usta oyuncu Mesut Akusta hayatı ise bir hayli ilginç.

TRT’nin gizli bir MİT ekibini anlattığı dizisi Teşkilat ilk bölümü ile ekranlara geldi. Pazar akşamlarının yeni dizisi olacak olan teşkilat oyuncu kadrosu kadar konusu ile de dikkat çekmeyi başardı.

Teşkilat dizisinde birbirinden farklı gizli bir MİT üyelerinin karakterleri ve hayat hikayeleri seyirciyi kendine çekmeyi başaracak gibi duruyor. İzleyiciler şimdiden karakterleri benimsemiş durumda. O karakterlerden biri de Mete Bey oldu.

TEŞKİLAT METE BEY KİMDİR?

Teşkilat dizisinde Mete Bey karakterine usta oyuncu Mesut Akusta hayat veriyor. Teşkilat dizisinde Mete Bey, istihbarat ekibinin akıl hocası ve liderdir. Mete Bey tüm hayatını devlet için ortaya koyacak bir karakterdir. Tam bir devlet adamı olan Mete Bey, stratejik düşünme yeteneği çok gelişmiş bir istihbaratçıdır.

MESUT AKUSTA KİMDİR?

22 Şubat 1964 Konya doğumludur. İlk, orta ve lise öğretimini Ankara’da yapmıştır. Üniversİte’den sonra tiyatro yapmaya başladı. Pek çok tiyatro oyunu ve müzikalde yer aldı.

Kurtlar Vadisi, Ezel, Deli Yürek gibi dizilerde boy göstermiştir. En unutulmaz karakterlerinden biri de Karagül’de canlandırdığı Kendal karakteridir.

YER ALDIĞI YAPIMLAR

Teşkilat

Babil

7. Koğuştaki Mucize

Yüzleşme

Börü

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Ölene Kadar

Yıldızlar Şahidim

Köroğlu

Kanlı Postal

Karagül

Ay Tutulması

Ezel

Kurtlar Vadisi Pusu

İpsiz Recep

Sessiz Fırtına

Karagümrük Yanıyor

Çocuklar Ne Olacak

Kurşun Yarası

Benimle Evlenir Misin?

Güz Gülleri

Herşey Çok Güzel Olacak

Affet Bizi Hocam

Deli Yürek

Son Söz Sevginin

Yorumlar kapalı.