Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Dizi Haberleri

23 Eylül 2020 Çarşamba 01:07:50

Yemin Reşit kimdir? Yavuz Ketenci kaç yaşında

Kanal 7'nin sevilen günlük dizisi Yemin yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Reyhan'ın ölümüyle birçok şeyin değiştiği diziye birçok yeni karakter girdi. Bunlardan biri ise konağa bakıcı olarak gelen Feride'nin belalısı Reşit oldu. Hal böyle olunca Yemin Reşit kimdir? Yavuz Ketenci kaç yaşında? Daha önce hangi dizilerde oynadı çok merak edildi. Biz de sizler için bu soruları haberimizde derledik.

Yemin dizisinin yeni sezonunda Reyhan bebeğini doğururken vefat eder. Emir ise Reyhan’ın canı pahasına bebeğini dünyaya getirmesine ve eşinin ölümüne çok üzülür. Bu durumdan oğlunu suçlayan Emir, onu sahiplenmez hatta uzun bir süre kucağına bile almaz. Ancak dedesi Hikmet Bey torununa sahip çıkar ve eve getirir. Emir bebeğin ağlamalarına dayanamaz ve ilgilenmez. Öte yandan Cavidan hapisteyken Feride ile tanışır ve onun abisine yardımcı olmak için Feride’ ye 1 milyonluk çek verir. Feride de abisi için çeki alır ve konağa bebek bakıcısı olarak gelir. Zaten Feride abisinin suçunu üstlenerek, hapse girer. Abisi Reşit isminde birisi ile tartışmış yaralanma olayı olmuş ve Feride de abisi hasta olduğu için suçu kendisi üstlenmiştir. Peki Feride’nin hapse girmesine sebep olan Reşit Kimdir? Gerçek adı ne?

Yemin Reşit kimdir? Nasıl biri

Yemin dizisinde; Reşit, Feride’ye aşık olan ve onunla evlenmek isteyen biridir; ancak Feride’nin öldürseniz dahi evlenmeyeceği zengin paralı bir mahallenin delikanlılarından…Öte yandan Feride’nin yengesi de paragöz biri olduğu için Reşit ile anlaşır ve para için Feride ile Reşit’in arasını yapmaya çalışır. Ama Feride istemediği için bu iş olmaz.

Ancak bir gün Feride’nin abisi onu rahatsız eden Reşit’i görür ve aralarında yaşanan tartışma sonrası olay polise intikal eder. Yaralama olayında suçu üstlenen Feride, abisinin hapse girmesine engel olur. Reşit de Feride’yi sevdiği için şikâyetini geri alır ve böylece Feride hapisten çıkar. Hapiste kendini herkese sevdiren Feride, kısa sürede Cavidan’ın da dikkatini çeker. Feride’nin hapisteki çocukla olan diyaloğunu gördükten sonra kendi torununa en iyi onun bakacağına kanaat getiren Cavidan Hanım Feride’nin soyadını değiştirerek yeni kimlikle konağa gönderir.

Böylece Cavidan’ın isteğiyle Feride konakta işe başlar. Öte yandan her şeyi abisi için yapan Feride, Cavidan’dan aldığı parayı abisinin ameliyetı için yengesine verir. Fakat yenge, ameliyatı yaptırmaz ve abisi ölür. İşte yengenin parayla eve geldiği gün Reşit onu mahallede görür. Parayı nerden bulduğunu soran Reşit, yengenin sözlerine inanmaz; benden de para aldın diyerek kadını sıkıştırır. O da Feride verdi der. Reşit de Feride’nin ne iş yaptığını nerde olduğunu öğrenmek için Feride’nin yattığı hapishaneye gider. Yolda Feride’yi Emir’in arabasına binerken görür ve takibe başlar.

Böylece Reşit’in yeni düşmanı ve hayatı zindan edeceği kişi Emir olmuştur. Tüm bu yaşananların ardından Reşit’in ortaya çıkması ile Feride’nin de gerçek kimliği ortaya çıkar. Reşit Feride’nin konakta farklı bir isimle çalıştığını öğrenir ve olaylar zinciri bu şekilde ilerlemeye devam eder. 

İşte bahsettiğimiz bu Reşit karakterini  Yavuz Ketenci  canlandırıyor. Peki  Yavuz Ketenci kimdir, kaç yaşında? Daha önce hangi dizilerde oynadı

Yavuz Ketenci Kimdir?

Aslen Rizeli olan Yavuz Ketenci, 16 Ocak 1991 İstanbul doğumludur. Şuan itibari ile yaşı 29 yaşındadır. Bekardır.  İlk ve ortaokulu İstanbul da okur.  İlk oyunu olan ‘Horozum’ adlı çocuk tiyatro oyunuyla seyircinin karşısına çıkan Yavuz Ketenci, Meslek Lisesinin Makine bölümünde okur. Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda tiyatro hayatına başlar. Daha Sonra üniversite de profesyonel anlamda Karadeniz Teknik Üniversitesi Tiyatro Topluluğu olan KTÜ VE KÜT Tiyatrosunda Ahmet Akyol yönetmenliğinde sahneye çıkmaya başlar.

Daha önce Elif dizisinde Feyyaz karakterine hayat veren Yavuz Ketenci, CM Ajansına bağlı bir oyuncudur. Yavuz Ketenci’nin yer aldığı diğer projeler; Hazan, Yola Çıkmak, Bu Son Olsun, Ot sabi, Arka Sokaklar 5. Ve 11 sezon, Nefrin, Hemen Döneriz ve Siyah İncinin Sırrı 2 filmlerinde rol almıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı