Dizi setleri ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından ara verdikleri çekimlerin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Dizi severler yayınların ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. İşte detaylar…

Dizi setleri ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından ara verdikleri çekimlerin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Dizi severler yayınların ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. İşte detaylar…


6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde yaşanan iki deprem felaketinde binlerce insanımız can verdi. Yaşanan felaketin etkileri bütün ülkede hissedildi. Bu bağlamda dizi setlerinde de yaşanan depremden sonra ara verilmişti. Dizi setlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 

AnyConv.com__star-tv-nin-populer-dizisi-yali-capkini-dunyaya-aciliyor


Dizi Yayınları Ne Zaman Başlıyor?


Ülkemizin her yerine kar yağdığı için sevinmiştik. Nerden bilebilirdik ki 6 Şubat sabahı deprem felaketinin yaşanacağını o yağan karın bazı canlara hayat bazılarına da ölüm olacağını bilemezdik. Yaşadığımız bu tarifsiz acı ülkemin her yerindeki insanı etkiledi. Bu gerek duygusal olsun gerek hayatı sorgulama noktasında olsun ya da bambaşka bir açıdan olsun etkiledi.

Dolayısı ile deprem felaketinin yaşandığı bu bölgeye ülkenin her yerinden insanlar koşmaya başladı. Gerekli yardım ve desteğin sağlanması açısından birlikte hareket etme günüydü. 
6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde yaşanan iki deprem felaketinde bize birçok şeyi yeniden hatırlattı.

Bu bağlamda dayanışma, yardımlaşma ve insan/ canlı kaynaklı her şeye değer vermek gerektiğini bir kez daha iliklerimize kadar hissettik. Genel olarak şunu söyleyebiliriz ki ülkemizde yaşanan bu deprem felaketinde hemen hemen bütün sektörler ve insanlar etkilenmiştir.

AnyConv.com__dizi-seti-hazirlik (1)


Dizi Yayınları Başladı Mı?


Geçtiğimiz hafta yaşanan deprem felaketinin etkilerinden biraz da olsa bahsettik. Bu bağlamda depremden etkilenen bir diğer sektörün de dizi setleri olduğunu ifade edebiliriz. Yaşanan deprem felaketi ile dizi setlerine ara verilmişti. Depremin üzerinden on gün geçmiş olmasından dolayı dizi severler dizi yayınlarının ne zaman başlayacağını merak ediyor. 


Geçtiğimiz hafta ülkemizde yaşanan iki büyük deprem felaketinin ardından borsa da olumsuz etkilenmişti. Depremin ilk iki günü değer kaybeden borsa işlemleri durdurma kararı almıştı. Bu kapanmanın beş iş günü olacağı belirtilmişti. Bundan dolayı 14 Şubat 2023 tarihinde borsa açıldı ve sert bir yükseliş yaşadı. Öte taraftan ABD ocak ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ve borsanın açılması ile birlikte yatırım araçlarında ciddi etkinin yaşandığını ifade edebiliriz.

Borsanın kapanması ile birlikte yatırımcı için ciddi bir belirsizlik ortamının oluştuğunu ifade edebiliriz. Ayrıca borsadaki değer kaybının telafi edilebilmesi için de hükümet ciddi adımlar attı. Bu bağlamda bireysel emeklilik sisteminde de değişiklik yapıldı. Dolayısı ile bu sektörlerin yanında depremden etkilenen bir diğer sektör de dizi sektörü oldu. Milli yas ilan edilen bu günlerde dizi çekimlerine ara verilmişti. 


Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki depremin ardından dizi setlerine ara verilmişti. Ara verilen bu çekimlere bu hafta yenilen başlanıldığı belirtildi. Geçtiğimiz hafta deprem felaketinden dolayı yayın yoktu. Dolayısı ile birçok dizinin şu anda bir stok bölümü olduğunu ifade edebiliriz. Öte taraftan bazı dizilerin ise geçen hafta bölüm çekimleri yarım kalmıştı. Bu hafta yarım kalan çekimler tamamlandı. 

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!


Yaşanan deprem felaketinin ardından özel kanalların gelecek hafta pazartesi gününden itibaren dizi yayınına başlama planı bulunmaktadır. Dolayısı ile önümüzdeki hafta bütün dizilerin yayına başlama ihtimalinin yüksek olduğunu ifade edebiliriz. Öte taraftan özel kanalların dizi yayımlamaya başlaması beklenirken TRT’ nin uzun bir süre daha dizi yayımlamaya başlamayacağı belirtildi.