Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından daha önce açıklanan doğalgaz desteği için başvuruların tarihleri belli oldu. E-devlet üzerinden kabul edilecek başvuruları için detaylarda açıklandı. Doğalgaz ve kömür desteği kapsamında tam 4 milyon haneye yıllık 450 lira ile bin 150 lira arasında destek ödemesi verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uzun yıllardan beri devam eden kömür desteğine doğalgaz gösteriminde ekleneceğini duyurmuştu. Bakanlık doğalgaz desteği ile ilgili yeni bir açıklama yaparak başvuruların başlayacağını bildirdi. E-devlet üzerinden yapılacak olan başvurular 18 Şubat Cuma günü itibariyle açılacak nokta ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra Yılda iki kez olmak üzere bu desteklerden faydalanabilecek.

Başvurular 18 Şubat Cuma günü başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre doğalgaz desteği için başvuruların 18 Şubat Cuma günü başlayacak. Başvuru işlemleri e Devlet üzerinden yapılacak. Kömür yardımı ve doğalgaz desteği için aynı sistem kullanılacak.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

dogalgaz-destegi-basvurulari-basliyor-ihtiyac-sahipleri-icin-detaylar-aciklandi-2

Mart ayının ikinci haftasında ödemeler yapılacak

Başvuru işlemlerinin tamamlanması sonrasında Mart ayının ikinci haftasında ödemeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından aranan kriterlere uyanlara yapılacak. Toplamda 4 milyon aileye doğalgaz desteği verilmesi planlanıyor. Ödemelerin hane başına 450 lira ile bin 150 lira arasında değişecek öğrenildi. Özellikle Kronik hastalığı bulunan ve yaşam destek cihazlarına bağlı olarak hayatını devam ettirmek zorunda kalan kişilerin yaşadığı aileler için bu rakama %5 ilave yapılacak.

Doğalgaz desteği Yılda iki kez verilecek

Mart ve Ekim ayı olmak üzere başvuru yapan vatandaşlara yılda 2 defa doğalgaz desteği yapılacak. Başvuru sonucunda destek talebi olumlu bulunan kişiler PTT şubelerine giderek doğalgaz faturalarını ibraz edecek ve destek ödemelerinden faydalanacak.